Güvenç; “yeteneğim engelimden büyük projesi önemli bir proje”

Doğu Akdeniz Engelliler Spor Kulübünün İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı koordinesinde ‘Yeteneğim Engelimden Büyük’ projesinin hayata geçirmesine destek veren TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı, Ak Parti Milletvekili Celalettin Güvenç, projenin sosyal sorumluluğa büyük katkısı olduğunu söyledi.

Güvenç; “yeteneğim engelimden büyük projesi önemli bir proje”

Kahramanmaraş’ta birçok spor branşında amatör olarak aktif görev alan Akçakoyunlu İdmanyurdu ve Doğu Akdeniz Engelliler Spor Kulübü, yeni sezon hazırlıklarını sürdürürken, sporun ve sporcunun yanında yer alan bürokratları da onurlandırıyor.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı koordinesinde ‘Yeteneğim Engelimden Büyük’ projesini hayata geçiren Doğu Akdeniz Engelliler Spor Kulübü ve Kahramanmaraş'ın en eski spor kulüplerinden olan Akçakoyunlu İdmanyurdu Spor Kulübü, sportif faaliyetlerinin yanı sıra ortaya koyduğu sosyal sorumluluk projeleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor. İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından finanse edilen ve Doğu Akdeniz Engelliler Spor Kulübü tarafından yürütülen ‘Yeteneğim Engelimden Büyük’ isimli proje kapsamında görme, işitme ve bedensel engelli 100’e yakın genç ve çocuklarımıza yönelik yaptığı projelerle Ampute Futbol, yüzme, basketbol, güreş ve judo gibi branşlarda önemli aktiviteler yapıyor. Sosyal sorumluluk projeleri ile de dikkatleri üzerine çeken Doğu Akdeniz Engelliler Spor Kulübü ve Kahramanmaraş'ın en eski spor kulüplerinden olan Akçakoyunlu İdmanyurdu Spor Kulübü tarafından yürütülen “Biz varsak, Engelde yok ve Yeteneğim Engelimden Büyük” gibi isimli projelerle dikkatleri üzerine çeken Spor Kulübü sporun ve sporcunun yanında yer alan bürokratlardan TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı, Ak Parti Milletvekili Celalettin Güvenç’e isminin yazılı olduğu kulüp forması ve kulübe olan katkılarından dolayı Bakır işlemeli kendi fotoğrafı olan şilt hediye etti.  

“SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE ÖNEM VERİYORUZ”

Kahramanmaraş’ta Özellikle Engelliler üzerinden Spora yönlendirme gibi önemli projelere imza attıklarını ifade eden Kulüp Başkanı Halit Bekereci, "Dernekler Daire Başkanlığı Tarafından finanse edilen, kulübümüz Doğu Akdeniz Engelliler Spor Kulübü tarafından finanse edilen ‘Yeteneğim Engelimden Büyük’ projesi meyvelerini vermeye devam ediyor. Bu proje kapsamında sporcularımıza anlatımlar yapıyoruz. Onların madde bağımlılıklarından uzak durarak spor ile iç içe olmasını istiyoruz. Bugün burada bulunmamızın sebebi dernekler daire başkanlığı tarafından finanse edilen, spor kulübümüz tarafından hazırlanan ‘Yeteneğim Engelimden Büyük’ projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin kazanımında bizlere destek veren TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı, Ak Parti Milletvekili Celalettin Güvenç’e şükran borcumuzu ifade etmek ve isminin yazılı olduğu kulüp forması ve kulübe olan katkılarından dolayı Bakır işlemeli şilti hediye etmek istedik. Allah’ım sporun ve sporcunun yanında her kim varsa onlardan razı olsun” dedi.   

“BU GİBİ PROJELERLE SPORA GENÇLERİ TEŞVİKEDECEĞİZ”

Kulüp Hakkında bilgiler veren Kulüp Başkanı Halit Bekereci “Kahramanmaraş Akçakoyunlu İdmanyurdu Spor Kulübü ve Doğu Akdeniz Engelliler Spor Kulübü olarak birçok branşta faaliyet gösteriyoruz. Kulübümüz bu branşlarla birlikte birçok sporcuyu da bünyesinde bulunduruyor. Bürokratlarımız başta olmak üzere spor camiasının ve yönetimimin desteğiyle kulübümüze en önemli hizmetimiz bir kulüp binası kazandırmak oldu. Kulüp binamızı kiralayarak içerisini sporcularımızın faydalanacağı bir şekilde sosyal alanlarda oluşturarak dizayn ettik. Sporcularımızın ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla bilgisayarlar, eğitim seminerlerinin yapılması için sine vizyon cihazı ve ekipmanı temin ettik. Genel müdürlüğümüzden gelen yardımları bu şekilde kulübümüz içerisinde değerlendirdik. Gençlerimizin kulübümüzde spor ve sporculuk anlamında en iyi bilgilere sahip olması için gereken tüm çalışmaları yerine getirdik. Bunun yanı sıra kulübümüzün başlatmış olduğu bazı projelerde söz konusu. Bunlardan bir tanesi de Dernekler Daire Başkanlığı Tarafından finanse edilen, kulübümüz Doğu Akdeniz Engelliler Spor Kulübü tarafından hayata geçirilen ‘Yeteneğim Engelimden Büyük’ projesidir. Şuanda da bu projemiz devam etmekte. Bu gibi projelerimiz devam edecektir. Tabi bizler bunları yaparken gücümüzü de siz değerli büyüklerimizden alıyoruz. Kahramanmaraş’ın sporuna katkı yapan böyle güzide bir kulübe ön ayak olduğunuz ve destek sağladığınız için bizler çok teşekkür ediyoruz. Bizim amacımız gençlerimiz burada faaliyet yapsın ve Kahramanmaraş’a hayırlı birer birey olsunlar. Bu yöndeki çalışmalarımıza destek olmanızdan dolayı sizlere de tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

“HEP BİRLİKTE BİRLİK OLARAK SPORU KALKINDIRACAĞIZ”

TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Sporun yaygınlaşması için bütün gayreti gösterdiklerini ifade ederek, “Biz her zaman Amatör sporun yanındayız, Devletin, hükümetin ve yerel idarelerin bu politikayı geliştirmesi, desteklemesi gerektiğine yürekten inanıyoruz” dedi.

Doğu Akdeniz Engelliler Spor Kulübü tarafından hayata geçirilen ‘Yeteneğim Engelimden Büyük’ projesinin önemli bir Sosyal Sorumluluk Projesi olduğunu ifade eden TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı, Ak Parti Milletvekili Celalettin Güvenç, spor bizim vaz geçilmezimizdir. Özellikle Amatör spora gönül veren herkesi yürekten kutluyorum. Bunu her ortamda meslek hayatımızın her döneminde ifade ettik. Çünkü biz Sağlıklı toplumun spor yapan toplum olduğuna inanıyoruz. Her yaşta her zaman herkes için spor diyoruz. Bu balamda Kahramanmaraş Akçakoyunlu İdmanyurdu Spor Kulübü ve Doğu Akdeniz Engelliler Spor Kulübünün sosyal sorumluluk projelerini olumlu buluyorum.

“BİZLER AMATÖR SPORUN RUHUNA İNANAN İNSANLARIZ”

Biz her yaşta, her zaman, herkes için sağlıklı toplumun spor yapan toplum olduğuna inanıyoruz diyen TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, “Spor yapan toplumların, hem sağlıklı, hem medeni cesaretlerinin yüksek birlikten iş yapma kültürü gelişmiş toplumlar olarak görüyoruz. Sporun yaygınlaşması için elimizden geleni yaptığımız gibi devletin, hükümetin ve yerel idarelerinde bu politikayı geliştirmesi, desteklemesi gerektiğine yürekten inanıyoruz. Bizde bulunduğumuz konumlarda her gittiğimiz yerde, her makamda bunun mücadelesini verdik. Hamd olsun ki bununda izlendiğini görüyoruz. Bütün Amatör spor çevreleri gayretimizi biliyor.

Bizde bulunduğumuz konumlarda her gittiğimiz yerde her bulunduğumuz makamda bununda mücadelesini verdik. Hamd olsun ki bunu da izlendiğini görüyorum. Yani bütün amatör spor çevreleri gayretimizi biliyorlar. Spor yapan toplumların hem sağlıklı hem medeni cesaretlerin yüksek birlikte iş yapma kültürü ile gelişmiş toplumlar olarak görüyoruz ve sporun yaygınlaşması için elimizden geleni yaptığımız gibi devletin, hükümetin ve yerel idarelerinde bu politikayı geliştirmesi ve desteklemesi gerektiğine yürekten inanıyoruz. Kahramanmaraş’ımızda 300 binin üzerinde aktif spor yapabilecek gencimiz var. Bu bizlerin üzerine çok büyük sorumluluk yüklüyor. Belediyelerimizin üzerine çok büyük sorumluluk yüklüyor. Hükümetin temsilcisi il müdürlerimizin, valimizin, büyük şehrimizin hepimizin üzerine büyük sorumluluk yüklüyor. Bunun farkında olmalıyız ve destek olmalıyız” ifadelerini kullandı.

“ŞEHRİMİZ BİR SPOR KENTİDİR”

Kahramanmaraş'ımızda 300 binin üzerinde aktif spor yapabilecek bir gençliğimiz var. Bu bizlerin ve Belediyelerimizin üzerine çok büyük sorumluluk yüklüyor diyen Güvenç, “Hükümetin temsilcisi İl Müdürlerimizin, Valimizin, Büyükşehrimizin hepimizin üzerine büyük sorumluluk yüklüyor, bunun farkında olmalıyız, buna destek olmalıyız. Gerek fiziki tesisleşme bakımından, gerek sporcuların desteklenmesi bakımından. Kabiliyetli gençlerimiz madalya almadan da, başarılı olmadan da gıda bakımından, vitamin bakımından, eğitim bakımından desteklenmesi lazım. Bu sporcuların mutlaka diyetisyenler elinde antrenman yapması lazım. İl Müdürlerimizin, Şube Müdürlerimizin bunlar üzerine kol kanat germesi lazım. Şu anda Ülkemiz adına Uluslararası alanda başarılı olan sporcular Avrupa kökenlidir. Neden? Çünkü Avrupa'da daha çocuk yaşta Aileler çocukları spora götürüyorlar. 7,8,10 yaşlarında diyetisyen, mentor, doktor ve uzmanlaşmış hocalar kontrolünde eğitilen çocuklarımız Avrupa'da destan yazıyorlar, birçok spor dalında ses getirecek işler yapıyorlar, bunun bizde de olması lazım. Bunu yapabilmemiz içinde elbirliği ile dayanışma içerisinde, ekip ruhuyla çalışmaktan geçiyor. Bunu inşallah yapacağız” ifadelerini kullandı.

“ÖNCE AMATÖR SPOR AYAĞA KALKACAK”

Türkiye’de profesyonel sporların ayağa kalkabilmesi için önce amatör sporun ayağa kalkması gerektiğini belirten Güvenç, “Her ilçede spor alanlarımız var. Aşağı yukarı her yerde salonumuz ve futbol için sahalarımız var ve şuna inanın Türkiye’de profesyonel spor dalları ayağa kalkacaksa önce amatör spor ayağa kalkacak. Dünyanın en büyük takımları altyapıdan getirdiği çocuklarla ayakta duruyorlar. Bizimde bu yolda çalışmamız lazım. Bu yol kutsal ve güzel bir yol. Sporun üzerinden özellikle Futbolun üzerinden sporun üzerinden parayla, pulla yapamayacağınız kadar ülke reklamı yaparsınız. Daha sağlıklı bir toplum oluşturursunuz. Daha kendine güvenen bir gençlik oluşturursunuz. Sayılamayacak kadar çok faydası vardır. Bugüne gelinen noktada hamt olsun sporun bu yönü kabul görmekte, öne çıkmakta. Bunun için bir arada olacağız ve birbirimize sahip çıkacağız. Siyasi kredimizi Ankara’da spor için kullanmaktan hiçbir zaman çekinmedik, çekinmemeye de devam edeceğiz. Ne gerekiyorsa her türlü derdinizi Ankara’ya taşımada destek almada belediyelerimizin bu konuda daha aktif çalışması için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

Sporun ve sporunun konuşulduğu toplantıda TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı, Ak Parti Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Gençlik Spor Destek Hizmetleri Müdür Ali Aksu, ASKF Başkanı Ergün Önal ve Başkan Yardımcıları Ekrem Karaoğlan ve Abdurrahman Akbaba yer aldı.  (HABER VE FOTO: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner166