Hatay'da depremde 48 kişinin öldüğü binanın yıkılmasıyla ilgili 3 zanlı tutuklandı Hatay'da depremde 48 kişinin öldüğü binanın yıkılmasıyla ilgili 3 zanlı tutuklandı

SOLOTÜRK: Mustafa Kemal Atatürk'ün Isparta'ya Gelişi Kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk'ün Isparta'ya gelişinin 94. yıl dönümü, Eğirdir Gölü semalarında düzenlenen SOLOTÜRK gösterisiyle coşkuyla kutlandı. Etkinlik, Yeşil Ada'da renkli bir folklor gösterisiyle başladı. Saat 11.45'te Türk Hava Kuvvetleri'nin gösteri ekibi SOLOTÜRK, Eğirdir Gölü semalarında muhteşem bir uçuş sergiledi. Gösteri esnasında F-16 pilotu, telsizden vatandaşlara seslenerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Isparta'ya gelişinin 94. yıl dönümünü kutladı. SOLOTÜRK ekibini izleyen binlerce kişi adeta büyülendi. Programın sonunda, Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Merkez Komutanı Tuğgeneral Ahmet Aşık, SOLOTÜRK ekibine teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

A W156446 13SOLOTÜRK gösterisini izleyen Havva Uysal, Isparta'da 10 yıldır yaşadığını belirterek, "SOLOTÜRK ekibinin gösterisi için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten harika bir gösteri oldu" dedi. Rümeysa Kırmızıtaş ise Kara Harp Okulu'na hazırlandığını belirterek, "Atatürk'ün Eğirdir'e gelişinin 94. yıl dönümünde SOLOTÜRK'ü izlemek beni çok mutlu etti" şeklinde konuştu.

A W156446 01A W156446 03A W156446 14Yoğun Katılım

Gösteriyi, Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Merkez Komutanı Tuğgeneral Ahmet Aşık ve çok sayıda vatandaş izledi.

Muhabir: SEFA BAŞER