Kahraman Uzman Çavuş Cebrail Acar Şehit Düştü!

Konya'nın Ereğli ilçesinden Uzman Çavuş Cebrail Acar, Irak'ın kuzeyinde Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada yaralanarak şehit oldu.

I M G 0491

Ailenin acısını tüm Türkiye paylaşıyor. Şehidin evine Türk bayrakları asıldı.

Cebrail Acar 6 yıllık askerdi ve 2 çocuk babasıydı.

Şehidimizi saygıyla anıyoruz. Ailesine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Cebrail Acar'ın şehit düştüğü haberi Konya'da büyük üzüntüye yol açtı. Ailesi, sevenleri ve asker arkadaşları şehidin cenazesini son yolculuğuna uğurlamak için bir araya geldi.

LASK Linz - Galatasaray Maçı Canlı İzle Taraftarium, İdman TV, Taraftarium24, Justin TV Maç İzleme Linki LASK Linz - Galatasaray Maçı Canlı İzle Taraftarium, İdman TV, Taraftarium24, Justin TV Maç İzleme Linki

Pençe Kilit Operasyonunda Şehit Uzman Çavuş Cebrail Acar

Bir Kahramanın Ardından: Şehit Uzman Çavuş Cebrail Acar

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi hesabından yapılan paylaşıma göre, 4 Temmuz 2024 tarihinde Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde şehit düşen Uzman Çavuş Cebrail Acar'ın haberini üzüntüyle öğrendik. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler'in mesajıyla birlikte, "Kahraman silah arkadaşımız, bugün vatan uğruna şehit olmuştur. Şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim." ifadelerine yer verildi.

Köken ve Kişisel Hayat

Şehit Uzman Çavuş Cebrail Acar'ın aslen Emirgazi ilçesi Ekizli Mahallesi'nden olduğu belirtildi. Ereğli'de ikamet eden Cevat Acar'ın oğlu olan Cebrail Acar, evli ve 2 çocuk babasıydı. 6 yıllık askerlik tecrübesine sahip olan Acar, vatan savunmasında önemli bir görev üstlenmişti.

Operasyon Detayları

Pençe Kilit Operasyonu sırasında 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirilirken, bu operasyon sırasında şehit düşen Uzman Çavuş Cebrail Acar'ın kahramanlığı ve fedakarlığı takdirle anılmaktadır.

Editör: Editör Melek