Sakarya'da Her Gün Binlerce Kişi İftarda Buluşacak

Sakarya'nın Ramazan coşkusu, her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyor. İftar çadırları, vatandaşlara hizmet vermek üzere şehrin çeşitli noktalarına kurulacak. Peki, Sakarya'da iftar çadırı nerede? 2023 Sakarya'da iftar çadırı var mı? İşte detaylar:

Kartal Iftar Cadiri 812X609Sakarya Iftar Çadırları 2024

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Sakarya'da iftar çadırları da faaliyete geçiyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kayalık'ta İtfaiye Binası yanında geleneksel iftar çadırını kuracak. Bu çadırda, Ramazan boyunca her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verilecek. Ayrıca belediye, her mahallede iftar sofraları kurarak vatandaşların bir araya gelip oruçlarını birlikte açmalarını sağlayacak.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin Mesajı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yüce, İslam dünyası olarak özlemle beklenen Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, dayanışma ve muhabbetin bu ayın özel anları olduğunu ifade etti. Ayrıca, deprem felaketiyle yaralanan 11 ilimizin yaralarını sarmak için bir arada olmanın önemine vurgu yaptı.

Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman'da İsrail'in Gazze'deki saldırıları protesto edildi Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya ve Adıyaman'da İsrail'in Gazze'deki saldırıları protesto edildi

Sakarya İlçeleri

Sakarya'da iftar çadırlarının yanı sıra ilçelerde de çeşitli organizasyonlar düzenlenecek. İlçeler arasında Adapazarı, Akyazı, Arifiye, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü ve Taraklı bulunmaktadır. Bu ilçelerde de vatandaşlar, Ramazan coşkusunu doyasıya yaşayacak ve birlikte iftarlarını açmanın mutluluğunu tadacaklar.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK