Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri: 13 Temmuz Cumartesi Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri: 13 Temmuz Cumartesi

Devir teslim töreninde konuşan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Türkiye’nin sağlık hizmetlerinde dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer aldığını belirterek, “Sağlık hizmetlerinde olduğu gibi, sağlık bilgisi ve teknolojisi üreten lider ülke hedefine ilerleyeceğiz” dedi.

Sağlık Bakanlığı görevini Fahrettin Koca’dan devralan Bakan Memişoğlu, Türkiye’nin 22 senede sağlıkta devrim niteliğinde gelişmeler yaşadığına dikkat çekerek, bu başarılı yolculukta devraldığı bayrağı daha ileriye taşımak için gece gündüz çalışacağını ifade etti. 

Bakan Koca’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Memişoğlu, “Allah bize de hayırlısıyla, başarıyla, görevimizi ifa etme ve emaneti başka arkadaşlarımıza devretmeyi nasip etsin, bizi milletimize, devletimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza, çalışanlarımıza mahcup etmesin” şeklinde konuştu.

Ekran Görüntüsü 2024 07 02 142836Bilgi Ve Teknoloji Üretiminde Liderlik Hedefine İlerleyeceğiz

Bakan Memişoğlu, Türkiye’nin güçlü sağlık sistemiyle sayılı  ülkeler arasında yer aldığını belirterek,  pandemi karşısında çoğu gelişmiş ülke başarısız olmuşken, Türkiye’nin son derece başarılı bir süreç yönettiğini hatırlattı.  Sağlık turizmi göstergelerinin de Türkiye’nin sağlık hizmetlerinde küresel potansiyelini ortaya koyduğunu ifade eden Memişoğlu, önümüzdeki süreçte bilgi ve teknoloji üretiminde de Türkiye’yi liderlik hedeflerine taşımak için gayret göstereceklerini kaydetti.

Sağlık Hizmetlerinde Memnuniyete Ve Koruyucu Sağlığa Önem Vereceğiz

Bakan Kemal Memişoğlu, hasta ve çalışan memnuniyetini daha da geliştirecek çalışmalar ile koruyucu ve temel sağlık hizmetlerini güçlendirecek politikaların öncelikleri arasında yer aldığını belirterek, “Elimizden geldiğince gece gündüz çalışacağız, sağlık hizmetlerini ve sağlık sektörünün gelişimini çok daha iyi yerlere getirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Muhabir: SEFA BAŞER