Kahramanmaraş'ta Geleneksel Ağustos Fuarı için Başvuru Süreci Başladı Kahramanmaraş'ta Geleneksel Ağustos Fuarı için Başvuru Süreci Başladı
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, yarın Kahramanmaraş'a bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere geliyor. Ziyaret programı kapsamında çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret edecek olan Bakan Memişoğlu, özellikle deprem sonrası yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi alacak.
İlk olarak, Kahramanmaraş Valiliği'ni ziyaret edecek olan Bakan Memişoğlu, burada yetkililerle bir araya gelerek şehrin genel durumu hakkında bilgi alacak. Ardından, İl AFAD Müdürlüğü'nde düzenlenecek toplantıda deprem sonrası yapılan çalışmalar hakkında sunum dinleyecek. İl Sağlık Müdürlüğü'nde düzenlenecek brifingde sağlık alanındaki son gelişmeler ve projeler hakkında bilgi alacak olan Bakan Memişoğlu, daha sonra yapımı devam eden 400 yataklı acil durum hastanesinin inşaat alanını ziyaret ederek çalışmaları yerinde gözlemleyecek. Türkoğlu ilçesindeki acil durum hastanesi inşaatını da yerinde inceleyecek olan Bakan Memişoğlu, buradaki çalışmaların ilerleme durumu hakkında bilgi alacak.
Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı ziyaret ederek şehirde yürütülen sağlık projeleri ve hizmetleri üzerine görüş alışverişinde bulunacak olan Bakan Memişoğlu, ardından Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde gerçekleştirilecek toplantıya katılacak. Toplantıda  sağlık hizmetleri ve projeleri üzerine değerlendirmeler yapılacak.  Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kemal Memişoğlu son olarak Necip Fazıl Şehir Hastanesinde basın açıklması düzenledikten sonra şehirden ayrılacak.
Muhabir: MURAT KUŞCU