MasterChef Hakan Kanık Kimdir? nereli, kaç yaşında? MasterChef Hakan Kanık Kimdir? nereli, kaç yaşında?
Kemal Memişoğlu: Yeni Sağlık Bakanı Kimdir?
Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, 1966 yılında Trabzon'da doğmuştur. Sağlık alanında önemli başarılar elde etmiş olan Memişoğlu, kariyerine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başlamıştır ve buradan 1990 yılında mezun olmuştur.
Eğitim ve Kariyer Yolu
1995 yılında İstanbul'da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başlamıştır. Daha sonra SSK Konya Ereğli Hastanesi, PTT Hastanesi ve Bursa Askeri Hastanesi'nde de Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalışmıştır. Amerika Birleşik Devletleri'nde Miami Üniversitesi'nde Karaciğer ve Gastrointestinal Transplantasyon Ünitesi'nde de deneyim kazanmıştır.
2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda Başasistan olarak görev yapmış ve PTT Hastanesi'nde Başhekim olarak atanmıştır.
Akademik Başarılar
Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, 2008 yılında Genel Cerrahi Doçenti unvanını almış ve daha sonra 2016 yılında Genel Cerrahi Profesörü olmuştur. Sağlık yönetimi alanında da Beykent Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmıştır.
Kamu Hizmeti
2012 yılında İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak atanmış ve birliğin Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür. 2016 yılında İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak atanmıştır.
Sağlık Bakanlığı Görevi
Kemal Memişoğlu, son olarak Sağlık Bakanlığı'na atanmıştır. Ulusal ve uluslararası dergilerde pek çok bilimsel yayını bulunan Memişoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.
Bu atama, Memişoğlu'nun sağlık sektöründeki derin bilgi ve deneyimini üst düzeyde kullanarak Türkiye'nin sağlık politikalarına katkıda bulunması beklenmektedir.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK