Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Türkiye genelinde Ramazan pidesi fiyatları da netlik kazandı. İstanbul ve Ankara'da 250 gram Ramazan pidesinin fiyatı 15 lira olarak belirlendi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Ramazan pidesi ve ekmek fiyatlarının, Türkiye genelinde iller bazında uygulanması düşünülen planlamalar kapsamında değerlendirildiğini" belirtti.

TESK Genel Başkanı Palandöken, hibe desteği açıklayan Cumhurbaşkanı  Erdoğan'a teşekkür etti

Isparta'da alt geçide devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı Isparta'da alt geçide devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı

Geçtiğimiz yılın fiyatlarını hatırlatan Palandöken, "Geçen yıl Türkiye genelinde pidenin kilogram fiyatı maksimum 33,5 lira seviyesindeydi. Bu yıl ise pidenin kilogram fiyatı 60 lira olacak. İstanbul, Ankara ve Antalya gibi büyük illerde 250 gram Ramazan pidesi 15 liradan satılacak. İzmir'de ise 300 gram pide 18 lira olacak" dedi.

Palandöken, şu açıklamalarda bulundu: "Esnafımız, vatandaşların taleplerine göre farklı gramajlarda pideler üretebilecek. Örneğin, bazı bölgelerde 330 gram pide 20 lira, veya 500 gram pide 30 lira olabilir. Her il ve ilçe esnaf odaları, kendi maliyetlerini göz önünde bulundurarak fiyatları belirleyecek."

Palandöken, ekmeğin kilogram fiyatının 40 lira olarak belirlendiğini, ancak ekmeğe yapılan zam oranının yüzde 14 ile sınırlı kaldığını belirtti. Ekmek fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacağını ifade etti.

Geçtiğimiz yıl 300 gram Ramazan pidesi fiyatının 10 lira olduğunu hatırlatalım.

Muhabir: SEFA BAŞER