Ramazan Ayı Başlangıcı 2024: İlk Sahur, İftar ve Teravih Tarihleri

Ramazan ayının 2024 başlangıcına kısa bir süre kaldı ve gözler sahur, iftar ve teravih namazı tarihlerine çevrildi. Mübarek Ramazan ayını ibadetlerle karşılamak isteyen vatandaşlar, detayları merak ediyor. İşte Ramazan ayının başlangıç tarihleri ve ibadet saatleri...

TV yayın akışı 21 Mart Bugün kanallarda ne var? Bugün TV'de hangi diziler var? TV'de Hangi Dizi Var? TV yayın akışı 21 Mart Bugün kanallarda ne var? Bugün TV'de hangi diziler var? TV'de Hangi Dizi Var?

Ramazan Ayı Ne Zaman Başlayacak?

Ramazan ayı tarihi için yapılan araştırmalar günler öncesinden başladı. Hafta sonu öncesi Ramazan ayı hakkındaki araştırmalar yoğunlaştı. "On bir ayın sultanı" Ramazan, yakın bir zamanda başlayacak. Ramazanın ilk teravih namazı ülke genelindeki camilerde kılınacak ve ardından ilk oruç için gece sahura kalkılacak. İşte, 2024 yılının ilk sahuruna kalkılacak tarih...

İlk Teravih Namazı Ne Zaman Kılınacak?

Ramazanın ilk teravih namazı, 10 Mart 2024'te ülke genelindeki camilerde kılınacak.

Ardından ramazanın ilk orucu için gece sahura kalkılacak ve ertesi gün ilk iftar yapılacak.

İlk Sahur Ne Zaman?

Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan Ramazan'ın ilk orucu için 10 Mart'ı 11 Mart'a bağlayan gece sahura kalkılacak ve ertesi gün ilk iftar yapılacak.

İlk İftar Ne Zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Astronomu Gürhan Eren, yaptığı açıklamada, Ramazan'ın başlayacağı 11 Mart Pazartesi ilk imsakın Iğdır'da saat 04.52'de, son imsakın Çanakkale'de saat 06.02'de olacağını belirtti.

İlk iftarın 18.13'te Iğdır'da, son iftarın 19.24'te Çanakkale'de yapılacağını bildiren Eren, Artvin, Kastamonu, Kırklareli, Samsun, Zonguldak ve Sinop'ta 13 saat 23 dakika ile en uzun, Adana, Antalya, Gaziantep, Hakkari, Hatay, İzmir, Kilis, Mardin, Muğla, Şanlıurfa, Şırnak ve Van'da ise 13 saat 20 dakika ile en kısa oruç tutulacağını açıkladı.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK