Naci Görür'den Deprem Uyarısı: Üç Şehir İçin Kritik Açıklama Naci Görür'den Deprem Uyarısı: Üç Şehir İçin Kritik Açıklama
Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan Deprem Riski Açıklaması: Jeotermal Alanlarda Dikkat!
Jeotermal Alanlarda 7 Büyüklüğünde Deprem Riski
Ercan, riskli illeri belirterek, jeotermal alanlara dikkat çekti ve her depremin yeni bir enerji kaynağı olduğunu vurguladı.
Öne Çıkan Riskli İller
Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda özellikle jeotermal alanların riskine dikkat çekti. Afyon, Germencik, Nazilli, Aydın, Denizli, Buharkent, Salihli, Bursa, Balıkesir, Simav, Dikili, Gümüldür, Erzincan, Erzurum, Ladik ve Bolu gibi illeri örnek göstererek, bu bölgelerdeki jeotermal alanlarda 7 büyüklüğünde deprem riskinin olduğunu belirtti.
Her Deprem Yeni Bir Enerji Kaynağıdır
Prof. Dr. Ahmet Ercan, paylaşımında jeotermal alanların M7 büyüklüğünde depremlere yatkın olduğunu ifade ederek, her depremin yeni bir enerji kaynağı olduğunu dile getirdi. Jeotermal alanların tarih boyunca depremlerin meydana geldiği yerler olduğunu vurguladı.
Ercan'ın paylaşımında şu ifadeler yer alıyor: "Jeotermal alanlar M7 büyüklüğünde, her maden suyu kaynağı çok eskiden deprem olmuş yerlerdir. Afyon, Germencik, Nazilli, Aydın, Denizli, Buharkent, Salihli, Bursa, Balıkesir, Simav, Dikili, Gümüldür, Erzincan, Erzurum, Ladik, Bolu örnektir. Her deprem yeni bir enerji, bir jeotermal doğuştur."
Editör: ATİLLA ŞAKACI