Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Artık taşeron diye bir şey yok"

UŞAK (İHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taşeron uygulamasının bittiğini belirterek "Bakın bunları grup toplantılarında açıkladım, meydanlarda açıkladım. Belediye...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Artık taşeron diye bir şey yok"
UŞAK (İHA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taşeron uygulamasının bittiğini belirterek "Bakın bunları grup toplantılarında açıkladım, meydanlarda açıkladım. Belediye teşekküllerinde, kamu iktisadi teşekküllerinde taşeronda çalışanlar, taşerondan alınacak, kadrolara geçecek. Cumhurbaşkanlığında taşeron vardı, hepsini kadromuzun içerisine aldık" dedi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 6. Olağan İl Kongresi'ne katılmak üzere Uşak'a geldi. Kongre öncesi 1 Eylül Stadyumu önünde halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Taşeron uygulaması bitmiştir kafalarda soru işareti kalmamalı" dedi.
AK Parti Uşak 6. Olağan İl Kongresi'ne katılmak üzere Uşak'a geldiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan meydanda toplananları selamlamadan salona giremeyeceğini söyledi. Yolculuğunda Uşak'ın kendisini hiç yalnız bırakmadığına değinen Erdoğan, "Ama biz de Uşak'ı yalnız koymadık. Yatırımlarla hep hatırladık. TOKİ'yi gelirken gördüm eski tabakhane deresi ne hale gelmiş güzel olmamış mı? Ama Uşak'ta daha yapacağımız çok şey var. İnşallah TOKİ Başkanımız aynı şekilde devam edecek" dedi.
Taşeron düzenlemesi hakkında da konuşan Erdoğan bazı şeylerin tam olarak takip edilmediğini söyledi. Artık taşeron diye bir şeyin kalmadığını vurgulayan Erdoğan, "Bu iş bitti. Bakın bunları grup toplantılarında açıkladım, meydanlarda açıkladım. Belediye teşekküllerinde, Kamu iktisadi teşekküllerinde taşeronda çalışanlar taşerondan alınacak kadrolara geçecek. Cumhurbaşkanlığında taşeron vardı hepsini kadromuzun içerisine aldık" şeklinde konuştu.
"Sloganik oyunlara gelmeyin" diyen Erdoğan "Hele hele bu ana muhalefetin oyununa hiç gelmeyin. Bu taşeronların sayısı bir milyondu, bir milyon taşeronu kadrolara aldık. Bunların içinde sizin bu söylediğiniz şu anda kitler 40 bin, bunun dışında kalır mı? Hepsini yaptık yapıyoruz, bu oyunlara gelmeyin. Tayyip Erdoğan bu tür sloganlar karşısında pes eden bir lider değildir bunu da bilin. Bu güne kadar Haktan ve halktan yana olduk yine olmaya devam edeceğiz. Partimizi kurarken iki kelime seçtik bir adalet iki kalkınma. Bay Kemal adaleti daha yeni öğrendi. Ama nerede öğrendi PKK'lıları sağına soluna alarak İstanbul yolunda sende ne arar adalet?" ifadesini kullandı.
CHP'nin yeni seçilen İstanbul İl Başkanını da eleştiren Erdoğan, "Bizim kültürümüzde yer almayan ifadelerle serencamınızı okuyoruz, dedi. Şimdi her şeylerinin meydana çıktı. Biz onları geçelim, biz işimize bakalım. Bizim Rabia'mız var. Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak Tek Millet" diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
" Tek millette bütünüyle 80 milyon var, yaratılanı yaratandan ötürü sevmişiz. Tek bayrak, bayrağımızın rengi şehidimizin kanı, hilal bağımsızlığımızın simgesi, yıldız şehidimizin ta kendisi. Bizim vatanımızın şehit kanlarıyla yoğrulmuştur. Bölemezler. O hesaplara girenlere bizim sınırlarımıza tecavüz edenlere rahat durun, dedik dinlemediler, müttefiklerimize de söyledik, 'Bunlar PKK ile aynıdır' dedik dinlemediler. Şimdi gereğini biz yapıyoruz. Kendi göbeğimizi kendimizi kesiyoruz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız."

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 22:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER