Adana'da Yüreğir hattında çalışan bir özel halk otobüsünde çıkan kavga kameralara yansıdı. İddiaya göre, otobüs sürücüsü içeriye daha fazla yolcu almak istedi ve arkalara doğru ilerlenmesini istedi. Ancak, bu duruma tepki gösteren bir yolcu, "Adamın üzerine mi çıkayım?" diyerek şoföre tepki gösterdi. Bunun üzerine şoför, yanında bulunan sopayı alarak yolcuya saldırdı.

A W162241 01Olay, araç içi kamerasına anbean yansıdı. Görüntülerde, yolcunun şoförün arkalara doğru ilerlenmesini istemesine tepki gösterdiği, bunun üzerine şoförün sopayla yolcuya saldırdığı görülüyor. Şoförün saldırısı sonrasında araya diğer yolcular girerek olayı yatıştırmaya çalışıyor.

Şoförün yolcuya yönelik saldırısı sosyal medyada büyük tepki çekti. Olayın ardından Adana Emniyet Müdürlüğü'nün inceleme başlattığı ve şoförün gözaltına alındığı bildirildi. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Adana Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de konuyla ilgili açıklama yaparak olayı kınadı ve gereken işlemlerin yapılacağını belirtti.

İntihar için elektrik direğine çıkan şahıs ikna edildi İntihar için elektrik direğine çıkan şahıs ikna edildi

A W162241 03Bu olay, özel halk otobüslerinde yaşanan güvenlik endişelerini bir kez daha gündeme getirdi. Yolcuların taşımacılık hizmetlerinde güvende hissetmeleri ve yaşanan tatsız olayların önlenmesi için gerekli önlemlerin alınması talepleri artarken, şoförlerin de yolculara karşı daha saygılı ve anlayışlı olmaları gerektiği vurgulandı.

Kaynak: İHA