Kahramanmaraş'ta çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı Kahramanmaraş'ta çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Osmaniye Ramazan İftar Çadırı Yerleri 2024

Mahallelerde İftar Geleniği Devam Edecek

Osmaniye Belediyesi, Ramazan ayı öncesinde tüm hazırlıklarını tamamlayarak mahallelerde iftar uygulamasını sürdürecek. Geleneksel hale getirilen bu uygulama ile Osmaniye'nin farklı bölgelerinde iftar sofraları kurulacak.

Cumhuriyet Meydanı'nda İftar Çadırı

Osmaniye Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca Cumhuriyet Meydanı'na büyük bir iftar çadırı kurulacak. İftar çadırında her gün yaklaşık 2000 kişiye 4 çeşit yemek ikram edilecek. İftar çadırında orucunu açmak isteyen vatandaşlara yemeklerin yanı sıra, ihtiyaç sahibi ailelere de evlere gönderilmek üzere yemekler hazırlanacak.

Sahur Yemeği Düzenlemeleri

Osmaniye Belediyesi, Osmaniyelileri mehter sesleriyle sahura uyandırarak Cumhuriyet Meydanı'nda sahur sofrası düzenleyecek. Meydanda kurulan sahur sofrasında, 1000 kişilik bir sahur yemeği vatandaşlara ikram edilecek. Sahur yemeği, çorba, hoşaf ve kahvaltıdan oluşacak.

İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Yardım

Ramazan ayı boyunca Osmaniye Belediyesi tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara gıda yardım paketleri dağıtılacak. Belediye imkanları ve hayırseverlerin destekleriyle hazırlanan yardım kolileri, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak. Bu yardım paketlerinin hazırlık çalışmaları başlamış durumda.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK