Kahramanmaraş İtfaiyesi, Vatandaşlara Yönelik Eğitim ve Tatbikatlarını Sürdürüyor Kahramanmaraş İtfaiyesi, Vatandaşlara Yönelik Eğitim ve Tatbikatlarını Sürdürüyor
Açılış programına TÜGVA Kahramanmaraş Şubesi İl Temsilcisi Furkan Seyithanoğlu ve Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Toptaş katıldı. Programda yapılan konuşmalarda, yaz okullarının önemi ve çocukların gelişimi üzerindeki etkileri vurgulandı.
Ekran Görüntüsü 2024 07 04 131541TÜGVA Kahramanmaraş Şubesi İl Temsilcisi Furkan Seyithanoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, "2024 yılı yaz okulumuzun başlangıcını yapmış bulunuyoruz. Bu çalışmalar çok kıymetli; bu sene Kahramanmaraş’ta 7. kez düzenliyoruz. Bu sene yaklaşık 2000 öğrencimiz ile yaz okulumuza başlamış bulunuyoruz" dedi.
Whatsapp Image 2024 07 04 At 15.19.56 (2)Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Toptaş ise, "Bugün burada Türkiye Gençlik Vakfımız, belediyemiz ve halk eğitim merkezimiz ile birlikte başlatmış olduğumuz yaz okulunun açılışını gerçekleştiriyoruz. Okullar tatil oldu ve öğrencilerimiz için 3 aylık yaz tatili süreci başladı. TÜGVA ile birlikte yaz kurslarımızı başlatmış bulunuyoruz. Yaklaşık 1.5 ay sürecek kurslarımızda öğrencilerimizle birlikte Kur'an-ı Kerim, adabı muaşeret ve yüzme kursları ile yaz eğitimlerini tamamlayacağız. Gençlerimiz bizim için çok önemli, onlar bizim geleceğimizin teminatı. Bu yüzden onların kişisel, bireysel ve fiziksel gelişimlerini çok önemsiyoruz" diye konuştu.
Onikişubat Belediyesi ve TÜGVA iş birliği ile düzenlenen yaz okulu, öğrencilere hem eğitim hem de eğlence sunarak, yaz tatilini verimli geçirmelerini sağlayacak. Program kapsamında Kur'an-ı Kerim, adabı muaşeret dersleri ve yüzme kursları gibi çeşitli aktiviteler düzenlenecek. Yaklaşık 1.5 ay sürecek bu kurslar ile çocukların kişisel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlanması hedefleniyor.
Başkan Toptaş'ın da belirttiği gibi, gençler geleceğimizin teminatıdır. Bu tür yaz okulu programları ile gençlerin hem kişisel hem de akademik gelişimlerine destek olunarak, onların daha donanımlı bireyler olarak yetişmeleri sağlanacak. Yaz tatili boyunca sürecek bu program, gençlerin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da kendilerini geliştirmelerine imkan tanıyacak.
Muhabir: MURAT KUŞCU