Binevler Ortaokulu'nda öğretmenlerin mesleklerine duydukları sevgi ve heyecanın yanı sıra hissettikleri korkuyu da dile getirdikleri bu eylemde, mesleklerinin itibarını geri kazanmak için verdikleri mücadeleyi yakından dinledik.

Eylemde söz alan öğretmenlerden Nadire Selçuk, "Öğretmenler olarak mesleğimizin toplumdaki yeri ve öneminin tekrar hatırlanmasını istiyoruz. Son zamanlarda artan şiddet olayları ve saldırılar bizi derinden üzüyor ve endişelendiriyor. Meslektaşlarımızın maruz kaldığı zorluklar ve güvenlik endişeleri, mesleğimizin itibarını sarsıyor. Bu nedenle, mesleğimizin saygınlığını geri kazanmak için bir araya geldik" dedi.

Kahramanmaraş'ta okçuluk kulüplerine malzeme desteği yapıldı Kahramanmaraş'ta okçuluk kulüplerine malzeme desteği yapıldı

Öğrencilerin, velilerin ve tüm halkın desteklerinden güç aldıklarını belirten Selçuk, "Bu haklı davamızda yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz. Eğitim camiasının güçlü bir şekilde bir araya gelerek sesini duyurması, mesleğimizin geleceği açısından son derece önemli. Umuyoruz ki yapılan bu çağrılar ve eylemler, gerekli düzenlemelerin yapılmasına ve mesleğimizin itibarının geri kazanılmasına katkı sağlar" şeklinde konuştu.

Editör: YAŞAR TÜRKÖN