Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Ziyapaşa Mahallesi'nde yaşanan trajik olayda, Hazım Evren (38) adlı oğlunu öldüren baba Tamer Evren (66) tutuklandı. Baba, ifadesinde oğlunun uyuşturucu parası istemesi üzerine çıkan tartışmanın ardından öldürdüğünü itiraf etti.

A W161334 0111 Mart günü yaşanan olayda, Hazım Evren'in babası Tamer Evren'den uyuşturucu parası istemesiyle başlayan tartışma, kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Kavganın şiddeti artarken, baba Tamer Evren av tüfeğiyle oğlunu sırtından vurdu.

Kaza göz göre göre geldi, o anlar kameraya yansıdı: 1 yaralı Kaza göz göre göre geldi, o anlar kameraya yansıdı: 1 yaralı

Oğlunu vurduktan sonra, Tamer Evren hemen 112 acil servisi arayarak oğlunu öldürdüğünü bildirdi ve olay yerinde bekledi. Sağlık ve polis ekipleri çağrı üzerine adrese sevk edildi. Ancak sağlık ekipleri, olay yerine geldiğinde Hazım Evren'in hayatını kaybettiğini tespit etti. Baba Tamer Evren ise suç aletiyle birlikte teslim oldu.

Emniyetteki ifadesinde oğlunun uyuşturucu parası istediğini belirten Tamer Evren, "Oğlum benden 200 TL para istedi. Uyuşturucuya zam geldiğini ve 100 TL daha para gerektiğini söyledi. Ancak ben veremeyeceğimi söyleyince bana saldırdı. Ben de kendimi savunmak zorunda kaldım. Oğlumu öldürdüğüm için çok pişmanım" şeklinde konuştu.

Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Tamer Evren, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Bu trajik olay, aile içi çatışmaların ne denli tehlikeli sonuçlara yol açabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Muhabir: SEFA BAŞER