Yalan 1. Bölüm İzle Full HD Tek Parça Yalan Dizisi İlk Bölüm Full İzle Yalan 1. Bölüm İzle Full HD Tek Parça Yalan Dizisi İlk Bölüm Full İzle

TADF Başkanı Gülay Aydemir, bu yılki festivalin öncekilerden çok farklı olacağını belirtti. 


Türk Günü Yürüyüşü ve Festivali, bu yıl 41’incisi düzenleniyor ve Washington Büyükelçiliği ile New York Başkonsolosluğunun destekleriyle gerçekleşecek. 
Festivalde Türk müziğinin sevilen isimleri arasında Rafet El Roman ve Pınar Ayhan'ın yanı sıra sürpriz sanatçılar da sahne alacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Mehter Takımı ile Mustafa Erdoğan’ın Anadolu Ateşi de festival kapsamında gösteri sunacak. 


TADF Başkanı Aydemir, Türk-Amerikan toplumunun birlik ve beraberliğini vurgulayarak, çocuk ve gençlerin etkinliklere katılımının önemine değindi. 
Festival öncesinde 17 Mayıs Cuma günü Wall Street’te bayrak çekme töreni düzenlenecek. New York sokakları Türk bayraklarıyla donatılacak ve binlerce kişinin katılması beklenen yürüyüş, Madison Caddesi 38. Sokak'tan başlayıp 24. Sokağında son bulacak. 


Türk Günü Festivali'nin kökeni 1981'e kadar uzanıyor ve ABD'deki Türk diplomatların ASALA tarafından şehit edilmesine tepki olarak başlayan etkinlik, geleneksel hale getirildi.

Editör: ATİLLA ŞAKACI