Çocuklar, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali'nde buluşacak Çocuklar, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali'nde buluşacak
Yeni Projeyle Öğrencilere Büyük Destek
Hangi Bölümlerde Eğitim Görecekler?
Projeye dahil olan okullarda makine ve tasarım teknolojisi, elektrik elektronik teknolojisi, denizcilik, otomasyon teknolojileri, metalurji teknolojisi, kimya, gemi ve uçak bakımı gibi alanlarda eğitimler verilecek. Bu alanlarda eğitim alacak öğrenciler, Milli Savunma Bakanlığı uzmanları tarafından yetiştirilecek.
Destek Verilecek İller
Destek ödemesi, Kayseri, Ankara, Kırıkkale, İstanbul, Eskişehir, Kocaeli ve Yalova illerinde okuyan öğrencilere yönelik olarak açıldı. Bu illerde eğitim gören öğrencilere destek ödemeleri yapılacak.
Asgari Ücretin Yüzde 30'u Kadar Ödeme
Bakan Yusuf Tekin, yapılan açıklamada, öğrencilere sağlanacak destekler hakkında detayları paylaştı. Buna göre, öğrencilere asgari ücretin yüzde 30'u kadar destek ödemeleri yapılacak. Ayrıca, burs alma kriterlerine uygun olan ve belirlenen kontenjana giren öğrencilere, 9 ay boyunca asgari ücretin yüzde 90'ı kadar burs ödemesi sağlanacak.
Öğrencilerin Meslekleriyle Mezun Olmaları Destekleniyor
Bu adımın, öğrencilerin eğitimlerine önemli katkı sağlayacağı ve mesleklerinde yetkin bir şekilde mezun olmalarını destekleyeceği belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen bu proje, ülkenin savunma sanayisi ve enerji sektöründeki ihtiyaçlara nitelikli insan gücü yetiştirilmesine yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.
Editör: Editör Melek