Dostluk Grubu Heyeti'nden İran Ziyareti

AB Uyum Komisyonu Sözcüsü Dora, Türkiye-İran Dostluk Grubu Heyeti'nde yer aldı. İran ziyareti hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yapan Dora, “Türkiye-İran Dostluk Grubu Heyeti olarak İran'daki dostlarımızla verimli istişareler gerçekleştirdik. İki ülke arasındaki ticaret hacminin arttırılmasından olası iş birliği alanlarına kadar pek çok konuyu ele aldığımız toplantılar, İran kültürünün misafirperverliğini en güzel şekilde yansıttı” dedi.

Tahrantürkiye İran Dostluk Grubu Heyeti Olarak İran İslami Danışma Meclisi Başkanı Muhammed Bager Galibaf Ile Görüşme Gerçekleştirdik. İktisadi Ve Siyasi Pek Çok Alanda Iki Ülke Arasındaki Potansiyeli Arttırmaya Yön'Serbest Ticaret Bölgesi' Çalışmaları

Dora, iki ülke arasında kurulacak yeni ‘Serbest Ticaret Bölgesi’ hakkında da bilgi verdi. “Dostluk Grubu Türk Heyeti olarak İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile bir araya geldik ve yeni sınır kapılarının kurularak iki ülke arasında serbest ticaret bölgesi oluşturulması hususundaki ortak irademizi beyan ettik” şeklinde konuştu.

Ülkeyi Yasa Boğan Yangın: 9'u Çocuk 27 Kişi Yanarak Can Verdi! Ülkeyi Yasa Boğan Yangın: 9'u Çocuk 27 Kişi Yanarak Can Verdi!

Dora'nın İran ziyareti, Türkiye ile İran arasındaki stratejik iş birliğinin daha da güçlenmesi adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Muhabir: MELİHA KÜÇÜKÖNDER