"Özhaseki'nin Görev Süresi Kahramanmaraş İçin Kayıp Oldu"

Karatutlu, Özhaseki'nin bakanlık ve siyasi gücünü kullanarak beş yıl önce bir akrabasını Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı olarak atadığını ve bu dönemin Kahramanmaraş için kayıp bir dönem olduğunu ifade etti. Ayrıca, depremin hemen ardından Kayserili bir başka hemşerisini Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürü olarak atamasının da şehirde büyük mağduriyetlere yol açtığını dile getirdi.

"Deprem Sonrası Mağduriyetler Arttı"

Deprem sonrası rezerv alanlar, orta hasarlı binalar ve uygunsuz alan uygulamaları nedeniyle binlerce esnaf ve ailenin mağdur olduğunu vurgulayan Karatutlu, Özhaseki'yi bu konuda sorumlu tuttu. Afşin Elbistan Termik Santrali'nin çevreye zarar verdiği dönemde Özhaseki'nin sessiz kaldığını, Aksu ve Erkenez çaylarının sanayi atıklarıyla kirlenmesine göz yumduğunu belirtti.

AK Parti Kahramanmaraş milletvekillerinden Kurum ve Memişoğlu'na "ilk ziyaret" teşekkürü AK Parti Kahramanmaraş milletvekillerinden Kurum ve Memişoğlu'na "ilk ziyaret" teşekkürü

"İmar Uygulamalarında Adaletsizlik Yapıldı"

Karatutlu, Özhaseki'nin depremin sembolik alanlarından Ebrar Siteleri'nin imarını Kayserili bir müteahhite verdiğini ve adil olmayan bir taksimat yaptığını öne sürdü. Bu uygulamaların Kahramanmaraş'ta büyük bir imar tahribatına neden olduğunu ifade etti.

Muhabir: MURAT KUŞCU