Bakan Özhaseki, Kahramanmaraş'ta incelemelerde bulundu Bakan Özhaseki, Kahramanmaraş'ta incelemelerde bulundu
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde üçüncü etap olarak adaylıkları kesinleşen 3 İl, 10 Büyükşehir İlçe, 42 İlçe Belediye Başkan Adayımız olmak üzere toplam 55 adayımızın isim listesi kamuoyuyla paylaşıldı.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ın açıklamasına göre; MHP'nin Elazığ adayı Murat Aygen, Isparta adayı Yusuf Ziya Günaydın, Kars adayı Ötügen Senger oldu.
MHP üç il, 10 büyükşehir ilçe ve 42 ilçe belediye başkan adayını daha açıkladı. MHP'nin Elazığ adayı Murat Aygen, Isparta adayı Yusuf Ziya Günaydın, Kars adayı Ötügen Senger, Ankara Ayaş adayı Mehmet Kirazdibi, İzmir Çeşme adayı Esat Tanık aldı.
Hatırlanacağı gibi MHP, 110 belediye başkan adayını duyurmuştu. Son açıklama ile birlikte partinin aday gösterdiği il ve ilçelerdeki belediye başkan sayısı 165'e çıktı.
İŞTE YENİ AÇIKLANAN 55 ADAYIN İSİMLERİ ŞÖYLE
1
ELAZIĞ
İL
MURAT AYGEN
2
ISPARTA
İL
YUSUF ZİYA GÜNAYDIN
3
KARS
İL
ÖTÜGEN SENGER
4
ANKARA/AYAŞ
BÜYÜKŞEHİR İLÇE
MEHMET KİRAZDİBİ
5
ANTALYA/ KORKUTELİ
BÜYÜKŞEHİR İLÇE
SADIK ÖNAL
6
DENİZLİ/ BULDAN
BÜYÜKŞEHİR İLÇE
MESUT SARIBALOĞLU
7
ESKİŞEHİR/ ALPU
BÜYÜKŞEHİR İLÇE
ALPASLAN KOKULU
8
İZMİR/ ÇEŞME
BÜYÜKŞEHİR İLÇE
ESAT TANIK
9
KAYSERİ/BÜNYAN
BÜYÜKŞEHİR İLÇE
SELAHATTİN METİN
10
KONYA/ ÇUMRA
BÜYÜKŞEHİR İLÇE
FATİH DEMİRCİ
11
KONYA/ DOĞANHİSAR
BÜYÜKŞEHİR İLÇE
SAVAŞ ÖZDEMİR
12
KONYA/ EMİRGAZİ
BÜYÜKŞEHİR İLÇE
NURİŞEN KOÇAK
13
TRABZON/ BEŞİKDÜZÜ
BÜYÜKŞEHİR İLÇE
BARIŞ ÖZTÜRK
14
AFYONKARAHİSAR/ SANDIKLI
İLÇE
MELEK YAVUZ
15
AFYONKARAHİSAR/ İHSANİYE
İLÇE
HAMİT ÇAKIR
16
AKSARAY/ AĞAÇÖREN
İLÇE
FEVZİ YALMAN
17
AKSARAY/ ESKİL
İLÇE
NİYAZİ ALÇAY
18
AKSARAY/ GÜLAĞAÇ
İLÇE
DOĞAN BAŞBUĞ
19
AKSARAY/ GÜZELYURT
İLÇE
SADULLAH ER
20
AKSARAY/ ORTAKÖY
İLÇE
AHMET KOYUNCU
21
AKSARAY/ SARIYAHŞİ
İLÇE
DOĞAN MUTLU
22
AKSARAY/ SULTANHANI
İLÇE
FİYAY ŞANLI
23
ÇANKIRI/ ATKARACALAR
İLÇE
ALİ RIZA KÜÇÜKKUTLU
24
ÇANKIRI/ BAYRAMÖREN
İLÇE
HALİL MURATOĞLU
25
ÇANKIRI/ ÇERKEŞ
İLÇE
NURULLAH ÖZTÜRK
26
ÇANKIRI/ ELDİVAN
İLÇE
ALPASLAN AŞLAR
27
ÇANKIRI/ KIZILIRMAK
İLÇE
EROL ŞENTÜRK
28
ÇANKIRI/ KURŞUNLU
İLÇE
ŞERAFETTİN USLU
29
ÇANKIRI/ KORGUN
İLÇE
HASAN HÜSEYİN KOZAN
30
ÇANKIRI/ ORTA
İLÇE
ÖMER BEZCİ
31
ÇANKIRI/ ŞABANÖZÜ
İLÇE
AHMET GÜMÜŞ
32
ÇANKIRI/ YAPRAKLI
İLÇE
ÖMER GÜNGÖR
33
ERZİNCAN/ OTLUKBELİ
İLÇE
YUSUF TEKTAŞ
34
ERZİNCAN/ KEMALİYE
İLÇE
MEHMET KARAMAN
35
ERZİNCAN/ KEMAH
İLÇE
CEVDET BAYRAM
36
ERZİNCAN/ ÇAYIRLI
İLÇE
OKTAY EFE
37
ERZİNCAN/ ÜZÜMLÜ
İLÇE
LÜTFÜ YAKUT
38
ERZİNCAN/ ILIÇ
İLÇE
MEHMET ELÇİ
39
ERZİNCAN/ TERCAN
İLÇE
MEHMET YILMAZ
40
GÜMÜŞHANE/ KELKİT
İLÇE
BİROL TOĞLU
41
GÜMÜŞHANE/ ŞİRAN
İLÇE
MUTLU ÖZEL
42
GÜMÜŞHANE/ KÖSE
İLÇE
TURGAY KESLER
43
GÜMÜŞHANE/ TORUL
İLÇE
EVREN EVRİM ÖZDEMİR
44
GÜMÜŞHANE/ KÜRTÜN
İLÇE
ENVER ŞEN
45
KASTAMONU/ BOZKURT
İLÇE
BOZKURT EKEŞ
46
KASTAMONU/ ÇATALZEYTİN
İLÇE
AHMET DEMİR
47
KASTAMONU/ DEVREKANİ
İLÇE
KENAN ÖZ
48
KASTAMONU/ DOĞANYURT
İLÇE
ŞERAFETTİN ORTAÇ
49
KASTAMONU/ HANÖNÜ
İLÇE
METİN YAMALI
50
KASTAMONU/ İHSANGAZİ
İLÇE
HAYATİ SAĞLIK
51
KASTAMONU/ İNEBOLU
İLÇE
ENGİN UZUNER
52
KASTAMONU/ SEYDİLER
İLÇE
MEHMET ERDOĞAN
53
KASTAMONU/ ŞENPAZAR
İLÇE
SUAT SAYGIN
54
KASTAMONU/TAŞKÖPRÜ
İLÇE
YILDIRAN YÜKSEL
55
KASTAMONU/TOSYA
İLÇE
VOLKAN KAVAKLIGİL
Kaynak: