Sağanak ve dolu tarım arazilerine zarar verdi Sağanak ve dolu tarım arazilerine zarar verdi
Bitki bazlı ürün çeşitliliğini genişleten Metro Türkiye, geleneksel damak tadını temsil eden mezeleri vegan ve glutensiz haliyle sofralara getiriyor.
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Metro Türkiye, "Sofrada herkese yer var" mottosuyla hareket ederek bitki bazlı tüketime uygun alternatif ürünler sunuyor.
Naturel sızma zeytinyağıyla hazırlanan bitki bazlı meze çeşitleri, probiyotik içeriğiyle öne çıkıyor. Mezelerde gluten, katkı maddesi ve koruyucu bulunmuyor.
- Bitki bazlı beslenme trendi artıyor
Beslenmede sürdürülebilir kaynakları ve bitki bazlı gıdaları tercih edenlerin oranı, her geçen gün yükseliyor. Yapılan araştırmalar, dünya çapında veganların sayısının yaklaşık 88 milyon olduğunu ortaya koyuyor.
Bitki bazlı ve vegan yaşam tarzını tercih eden tüketicilerin sayısının artmasıyla profesyonel mutfaklarda ve menülerde de vegan ve bitki bazlı tabakların daha fazla yer alması bekleniyor.
Faaliyetlerini sürdürülebilirlik odağında gerçekleştiren Metro Türkiye, müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine yönelik yenilikçi ürünler geliştirerek, ürün yelpazesini çeşitlendirmeye devam ediyor.
Kendi markası Metro Chef Veggie ile falafel, makarna, içli köfte, lahmacun, pizza gibi ürünlerin yanı sıra Rioba markası altında mayonez, ranch sos, organik smoothie ve organik çay ürünlerini de vegan olarak sunan Metro Türkiye, geniş ürün çeşitliliğiyle bitki bazlı beslenenlerin ve veganların ihtiyaç duyduğu yüzlerce alternatif ürünü mağazalarında sunuyor.
Kaynak: aa