Vali Ünlüer’den uygulama noktasına bayram ziyareti Vali Ünlüer’den uygulama noktasına bayram ziyareti
Şahin, Filistin'deki insanlık dramına dikkat çekerek, Gazze'nin bombalanma yoğunluğunun 2. Dünya Savaşı'ndaki Alman şehirlerinden bile daha fazla olduğunu ifade etti.
"Nazi Almanya'sı Bile Bu Kadar Ağır Bombalanmadı"
Haftanın Raporu programında konuşan Mehmet Şahin, Filistin'de yaşanan zulme dikkat çekerek şunları söyledi: "Bana söyleyin, 1. ve 2. Dünya Savaşı da dahil olmak üzere Gazze kadar bombalanan bir şehir söyleyin. Alman kentleri bile Gazze kadar bombalanmadı." Şahin, Nazi Almanya'sının dahi bu kadar ağır bombardımana maruz kalmadığını vurguladı.
Filistin'deki Zulüm Karşısında Dünya Sessiz
Şahin, Filistin'deki durumun vahametine dikkat çekerek, "Bütün dünya yaşanan zulüm karşısında sessiz kalıyor," dedi. Şahin, Filistin'de akan kanın durması için Türkiye olarak her türlü diplomatik ve insani çabayı sürdüreceklerini belirtti. Devlet olarak, Filistin'deki insanlık dramına son vermek için tüm yolları deneyeceklerinin altını çizdi.
Mehmet Şahin'in bu açıklamaları, Filistin'deki durumun ciddiyetine ve uluslararası toplumun sessizliğine dikkat çekmesi açısından önemli bir yer tutuyor.
Muhabir: YAVUZ NALBANTBAŞI