Toplum Yararına Çalışma Programı Kapsamında 487 Personel ve İşçi Alımı Toplum Yararına Çalışma Programı Kapsamında 487 Personel ve İşçi Alımı
Başvuru Şartları
İlgili ilanlara başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekildedir:
  1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak: Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir.
  2. Yaş Şartı: Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.
  3. Suç Kaydı Olmamak: Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, özellikle devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar ve terör suçlarından kaynaklanan bir suç kaydı bulunmamalıdır.
  4. Terör Örgütleriyle İlişki Olmamak: Terör örgütleriyle ilişkisi olmamak, bu örgütlere yardım etmemiş veya propagandasını yapmamış olmak gerekmektedir.
  5. Askerlik Durumu: Askerlikle ilişiği olmamak veya askerlik hizmetini tamamlamış olmak gerekmektedir.
  6. Sosyal Güvenlik Durumu: Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak gerekmektedir.
  7. Mesleki Yeterlilik: İlgili kadrolar için belirtilen mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak veya ilan edilen meslek dallarından mezun olmak gerekmektedir.
  8. Diğer Şartlar: İlgili kurumların belirlediği diğer özel şartları da sağlamak gerekmektedir.
Başvuru Süreci
Başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapmak isteyen adayların bu linke tıklayarak İŞKUR'un iş arama sayfasına gitmeleri ve ilgili kamu ilanlarını bulmaları gerekmektedir. Daha sonra iş arama kriterlerinde "KAMU" seçeneğini işaretleyerek aramayı yapmaları gerekmektedir.
ResimResim
Resim
Resim
Resim
Editör: Editör Melek