Devletten destek alan vatandaşların gündemi evde bakım maaşı sorgulama işlemleri oldu. 13 Mart evde bakım maaşı yatan iller güncel liste araştırılmaya başladı. Mart ayına girişle birlikte çok sayıda vatandaşın odaklandığı evde bakım maaşı il il açıklandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine her ay düzenli olarak verilen evde bakım yardımı hesaplara geçti mi araştırıldı. Peki, mart ayı evde bakım parası yattı mı? Evde bakım parası yatan iller hangileri? İşte yanıtı..

13 MART EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER GÜNCEL LİSTE
13 Mart evde bakım maaşı yatan iller güncel liste her ay belirli tarihlerde düzenli olarak hesaplara yatırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen Mart ayı evde bakım maaşı ödemeleriyle ilgili henüz resmi açıklama gelmedi. Evde bakım aylıkları her ayın 15’i ile 31’i arasında hesaplara yatırılıyor. Mart ayı ödemeleri için henüz tarih verilmedi. Evde bakım maaşı e-Devlet Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama sorgulanıyor. Sisteme şifre ve T.C kimlik numaralarıyla giriş yapan vatandaşlar sorgulama yapabiliyor. Öte yandan BAKIYE yazıp 4747’e SMS atarak da evde bakım maaşı sorgulama yapılabiliyor.

AK Parti MKYK toplantısı sona erdi AK Parti MKYK toplantısı sona erdi

EVDE BAKIM MAAŞI NASIL ALINIR?
Evde bakım maaşı nasıl alınır bunun için engelli kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne ya da varsa Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine başvuru yapılması gerekiyor. 2024 yılında hesaplara yatırılmaya devam eden evde bakım aylığı 2024 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yüzde 50’ye yakın artışa gidildiğini açıkladı. Son durumda 5 bin 97 TL olan Evde Bakım Yardımı 2024 ocak-temmuz döneminde 7 bin 608 TL oldu.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Editör Melek