Manisa'da 2024 Ramazan İftar Çadırları

Manisa'da Ramazan ayının gelmesiyle birlikte iftar çadırları da kurulacak. İşte detaylar:

Manisa Belediyesi'nin İftar Çadırları

Manisa Belediyesi, hayırseverlerle işbirliği yaparak kentin çeşitli noktalarına iftar çadırları kuracak. Bu yıl da 7 ayrı noktada vatandaşlara hizmet verecek olan iftar çadırları, şu bölgelerde kurulacak: Kırtık İtfaiye yanı, Yeni Garaj, Sultan Hamamı yanı, Kuşlubahçe, Boyahane Köprüsü, Dış Mahalle ve Barbaros Mahallesi.

Down sendromlu Abdullah başkanlık makamının "en özel" çalışanı Down sendromlu Abdullah başkanlık makamının "en özel" çalışanı

Kartal Iftar Cadiri 812X609Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Ramazan ayı boyunca vatandaşlarla birlikte çadırda iftar açacaklarını ve maneviyata uygun bir Ramazan yaşatmak için azami özen göstereceklerini belirtti. Ayrıca, kentin 7 ayrı noktasında kurulacak olan iftar çadırlarında yaklaşık bin 500 kişiye hizmet verileceği ve ihtiyaç sahibi yaklaşık 2 bin vatandaşa kuru erzak yardımı yapılacağı bilgisine yer verildi. Erzak yardımlarının kapıya teslim edileceği ve gizliliğe önem verileceği vurgulandı.

Eski Garaj Ramazan'a Hazır

Manisa Belediyesi'nin her yıl Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği sergiler bu yıl Eski Garaj'da açılacak. Hediyelik eşya sergilerinin Eski Garaj'da kurulmasının, bölgedeki esnafın işlerine hareket kazandıracağına inanılıyor. Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün talimatları doğrultusunda gerekli çalışmaların yapılarak sergilerin Eski Garaj'da kurulmasını sağladıklarını ifade etti. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin söz konusu alanı asfaltlayarak hazır hale getirdiği belirtildi. Tüm vatandaşların güzel bir Ramazan ayı geçirebilmesi için gerekli çabanın gösterildiği vurgulandı.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK