Sansür raporu yayımlandı... En çok erişim engeli 'yolsuzluk' haberleri Sansür raporu yayımlandı... En çok erişim engeli 'yolsuzluk' haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ataması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atamalar kapsamında, Seddar Yavuz, Malatya Valisi olarak görevlendirildi. NATO zirvesi öncesi gerçekleştirilen bu atamayla birlikte, Yavuz'un kariyeri ve eğitim geçmişi merak konusu oldu. İşte Seddar Yavuz hakkında detaylar.
Seddar Yavuz’un Eğitim Durumu ve Kariyeri
Seddar Yavuz Kimdir? 1967 yılında Eskişehir'de doğan Seddar Yavuz, ilk ve orta öğrenimini Eskişehir’de, lise öğrenimini ise Balıkesir’de parasız yatılı olarak tamamladı. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'ne giren Yavuz, 1988 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Adıyaman’da kaymakam adayı olarak göreve başladı.
Yavuz'un Mesleki Deneyimleri
Kaymakamlık Görevleri Seddar Yavuz, meslek hayatına Harmancık, Aslanapa ve Güdül'de kaymakam vekilliği yaparak başladı. 1993 yılında kaymakamlık yeterlilik sınavını üstün başarı ile geçerek asaleten Çankırı Korgun Kaymakamlığına atandı. Ardından Diyarbakır Eğil, Balıkesir Dursunbey, Konya Kadınhanı ve Şanlıurfa Siverek kaymakamlıkları görevlerini üstlendi. 22 Ekim 2007 tarihinde Antalya Kemer Kaymakamlığına atandı ve 2008 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından "Yılın Kaymakamı" ödülüne layık görüldü.
Valilik Görevleri Seddar Yavuz, 28 Ağustos 2009'da İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı görevine getirildi. Ardından sırasıyla Uşak Valiliği, Muş Valiliği, Ordu Valiliği ve Kocaeli Valiliği görevlerinde bulundu. Kocaeli Valiliğine 9 Haziran 2020 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandı ve 18 Haziran 2020 tarihinde görevine başladı.
Özel Hayatı
Evli ve dört çocuk babası olan Seddar Yavuz, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Görev aldığı süre boyunca çeşitli projeler ve çalışmalarla yerel yönetimlerin gelişimine katkı sağlamıştır.

Seddar Yavuz’un Malatya Valisi olarak atanması, şehirde yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor. Yavuz'un tecrübeleri ve liderlik vasıfları ile Malatya’nın gelişimine önemli katkılar yapması bekleniyor.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK