“AK Parti demek, çözüm demek”

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, partisinin düzenlediği bir dizi temas için memleketi Kahramanmaraş’ta esnafı ziyaret etti. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, pandemi şartlarının enerji fiyatlarını yükselttiğini belirterek, “Enerji fiyatlarında yüzde 600’lere varan bir artış var. AK Parti demek, çözüm demek. AK Parti demek bu milletin derdini tasasını, çözmek ve bunu bir sonuca bağlamak demek” dedi.

“AK Parti demek, çözüm demek”

Son günlerde kamuoyunu meşgul eden konular hakkında bir açıklama yapan Ünal, artan enerji fiyatlarının halka yansımasını not alarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanlıklara ilettiklerini belirtti. Ünal; “Biz AK Parti olarak milletimizle beraberiz. Sevinçte de, tasada da milletimizle beraberiz. Milletimizle 20 yılın sonunda hamdolsun, göz göze bakabiliyor ve onların sorunlarını dinliyor ve onların sorunlarına çözüm oluşturmak adına bütün birimlerimizle ciddi bir gayret içerisindeyiz. 2020 yılının Mart ayında başlayan pandemiden kaynaklanan tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bir salgın süreci var. Ama hamdolsun Türkiye geçtiğimiz 2 yılı hem sağlıkta hem de eğitim altyapısında çok ciddi anlamda iyi bir şekilde atlattı. Bütün dünyada yaşanan doğalgaz, elektrik yani enerji fiyatlarında yüzde 600’lere varan artışlar bütün sübvanseye rağmen, doğalgazın 4/3’ünü devletin Sübvanse etmesine rağmen, elektrik fiyatlarında ciddi bir Sübvanse kademeli ödemeye rağmen, yapılması gerekenler, sıkıntılar, sorunlar bütün bunları dinliyoruz. Bunları cumhurbaşkanımıza, ilgili bakanlarımıza ulaşıyoruz. AK Parti demek, çözüm demek. AK Parti demek bu milletin derdini tasasını, çözmek ve bunu bir sonuca bağlamak demek. Bu yüzden halkımız ile iç içeyiz. Onlarla beraberiz. Onları dinliyoruz. Sorunu sıkıntısı olan kardeşlerimizin belediye olarak, milletvekilleri olarak, gerekirse valiliğimiz ve sosyal yardım vakıflarımızla beraber her daim vatandaşlarımız ile beraberiz” dedi.

“Erdoğan, küresel ölçekte bir kavga veriyor”

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, partisinin Kahramanmaraş'ta bir otelde düzenlediği "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" başlıklı Akdeniz Bölgesi Teşkilat toplantısında konuştu. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın küresel sisteme karşı büyük bir kavganın içinde olduğunu belirterek, "Biz bugün bütün varoluşu ile insanı savunuyoruz" dedi.

Küresel sisteme karşı bir savaş verildiğine dikkat çeken Mahir Ünal, "Bugün Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde küresel ölçekte büyük bir kavganın içerisindedir. Büyük mücadele insanlık mücadelesidir. Biz bugün insanı savunuyoruz. Biz bugün bütün varoluşu ile insanı savunuyoruz. İnsanın değerlerini savunuyoruz, insanı metalaştıran, insanı ürünleştiren, kar maksimizasyonu ile çalışan ve insanı yok eden bir sisteme karşı kalbin, merhametin, iyiliğin yanındayız. Biz insanlığın üzerinde yükseldiği değerlerin yanındayız. ve siz anne olarak bu değerleri en iyi, en güçlü savunanlarsınız. Bugün en çok korumamız gereken, bugün en çok sahip çıkmamız gereken şey nedir diye bana sorsanız tek bir şey söylerim. Aidiyetlerimiz” ifadelerine yer verdi.

HABER: YAVUZ NALBANTBAŞI

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2022, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180