Sosyal Medyada Gündem Olan "Boş Külah" Tartışması

Son günlerde, MADO'nun franchise bayiliği verilen bir şubesinde boş dondurma külahının ücretli satıldığına dair bir paylaşım sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. İlgili şube, "Üzgünüz, maliyetlerden dolayı kilo dondurma satışlarında külahlarımız ücretlidir. Boş külah 6,50 TL’dir" yazılı bir tabela astı. Bu paylaşım üzerine MADO Genel Merkezi, konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Kahramanmaraş’ta Uzay Ve Havacılık Çağı Başlıyor Kahramanmaraş’ta Uzay Ve Havacılık Çağı Başlıyor

Whatsapp Image 2024 06 10 At 16.41.06MADO Genel Merkezi, 8 Haziran'da yaptığı yazılı açıklamada, sosyal medyada gündem olan "Boş Külah Satışı" iddialarına yanıt verdi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 Maraş dondurmasını tüm Türkiye'ye ve dünyanın dört bir yanına, en iyi hizmet anlayışı ile sunmakta olan markamız, tüm şubelerinde kilogram dondurma satışlarında külahları bedelsiz olarak vermekte ve hiçbir ekstra ücret almamaktadır. Sosyal medyaya yansımış olan görüntüde bir Franchise şubemizin, Mado Genel Müdürlüğümüzün bilgisi dışında aldığı, anlık bir aksiyon sonucunda ne yazık ki istenmeyen bir durum ortaya çıkmıştır. İlgili şubeden tabela kaldırılmış olup, markamız adına oluşturduğu durum ve hatanın sonucu olarak şube hakkında gerekli uyarılar ve işlemler yapılmıştır."

Muhabir: MELİHA KÜÇÜKÖNDER