BESAŞ ürünlerine zam! Milletvekili Özen'den BESAŞ tepkisi! BESAŞ ürünlerine zam! Milletvekili Özen'den BESAŞ tepkisi!
LGS Günü Toplu Taşıma Ücretsiz mi?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 2024 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı, iki oturum halinde gerçekleştirilecek. Sınava katılacak öğrenciler ve sınav günü görev alacak kişiler için toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığı merak ediliyor. Peki, 2 Haziran'da metro, vapur, Marmaray ve otobüsler ücretsiz mi olacak? İşte detaylar...
İstanbul'da Toplu Taşıma Ücretsiz
2 Haziran'da İstanbul'da toplu taşıma araçları sınava katılacak öğrenciler ve görevliler için ücretsiz olacak. İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) tarafından yapılan açıklamada, "2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak LGS'ye katılacak öğrenciler ve görevli personel, sınav günü belgeleriyle İETT araçlarından ücretsiz yararlanabilecektir." denildi.
Ek Sefer Düzenlemeleri
LGS günü, İETT ek seferler düzenleyerek ulaşımın sorunsuz bir şekilde sağlanmasını hedefliyor. Ek sefer uygulaması yapılan hatlar, İETT'nin resmi internet adresinde duyuruldu. LGS'nin ilk oturumu saat 09:30'da başlayacak ve 10:45'te sona erecek. İkinci oturum ise 11:30'da başlayacak ve 12:50'de sona erecek.
2 Haziran'da İstanbul'da metro, vapur, Marmaray ve otobüsler gibi toplu taşıma araçları, sınav belgelerini gösteren öğrenci, veli ve öğretmenler için ücretsiz olacak. Bu uygulama, sınav gününde ulaşım kolaylığı sağlamak amacıyla gerçekleştiriliyor.
Sonuç
2 Haziran LGS sınav günü İstanbul'da toplu taşıma araçları, sınava katılacak öğrenci ve görevliler için ücretsiz olacak. İETT tarafından ek seferler düzenlenerek sınav günü ulaşımda aksaklık yaşanmaması hedefleniyor. Öğrenciler ve görevli personel, sınav belgelerini yanlarında bulundurarak bu imkandan faydalanabilecekler.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK