Mersin'in Akdeniz ilçesinde bulunan bir kuyumcu dükkanına giren 3 kadın, altın almak bahanesiyle iş yeri sahibini oyalarken, diğerleri vitrindeki altınları çalarak kaçtı. Hırsızlık anı güvenlik kameralarına yansıdı.

Ağır hasarlı binada intihar etmek isteyen şahsı ekipler kurtardı Ağır hasarlı binada intihar etmek isteyen şahsı ekipler kurtardı

Siteler Mahallesi'nde bulunan Gökalp Kuyumculuk'a giren kimliği belirsiz 3 kadın, iş yeri sahibine altın almak istediklerini belirtti. Bu sırada bir kadın, iş yeri sahibini altınları göstererek oyalarken, diğer iki kadın vitrindeki kolye ucu dolu tablayı çalarak eteklerinin altına gizledi. Ardından alışveriş yapmadan kuyumcudan ayrıldılar.

A W161032 02

Hırsızlık olayını fark eden iş yeri sahibi, güvenlik kamerası kayıtlarını inceledikten sonra durumu polise bildirdi. Polis, zanlıların yakalanması için çalışma başlattı. Güvenlik kamerası görüntülerinde, 2 kadının vitrinin içindeki tablayı çalarken diğerinin bu eylemi gizlediği anlar açıkça görülüyor.

Olayın ardından polis ekipleri, zanlıların kimliklerini belirlemek ve yakalamak için detaylı bir soruşturma başlattı. Hırsızlık olayının ardından iş yeri sahibi, güvenlik önlemlerini arttırarak benzer olayların yaşanmasını engellemek için önlemler aldı.

Muhabir: MELİHA KÜÇÜKÖNDER