Kurban Vekalet Ücreti 2024: Ne Kadar?

Müslümanlar için önemli olan 2024 Kurban Bayramı öncesi, kurban vekalet ücreti konusu gündemde yerini aldı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklamasıyla Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) 2024 yılı vekaletle kurban kesim bedeli belli oldu. 2024 kurban vekalet ücreti ne kadar olduğu merak edilen bir konu haline geldi.

Yalan 1. Bölüm İzle Full HD Tek Parça Yalan Dizisi İlk Bölüm Full İzle Yalan 1. Bölüm İzle Full HD Tek Parça Yalan Dizisi İlk Bölüm Full İzle

Yurt İçi ve Yurt Dışı Kurban Vekalet Kesim Ücretleri

Yurt içi ve yurt dışı için ayrı ayrı belirlenen kurban vekalet ücretleri şu şekildedir:

  • Yurt İçi: 11 bin 750 TL
  • Yurt Dışı: 4 bin 750 TL

Vatandaşlar, kurbanlık hayvanı kesme yetkisine sahip olmayanlar için vekalet ücreti ödeyerek, bu yetkiye sahip olan birine kurban kesimi hakkı veriyorlar. Vatandaşlar, il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla TDV kurban programına katılabilecekleri gibi online platformlardan da bağış yapabileceklerdir.

Cep telefonlarına indirilebilen mobil bağış uygulamaları üzerinden de kurban vekaletleri verilebilmektedir. Kurban vekalet ücreti ödemek isteyen vatandaşlar, vekaletle kurban kesimi hakkında detaylı bilgi almak için 0 312 416 90 00 numaralı telefondan bilgi alabilirler. Yurt dışında yaşayan vatandaşlar ise Din Hizmetleri Müşavirlikleri, Ataşelikleri, Koordinatörlükler ve bulundukları ülkelerdeki cami dernekleri ve din görevlileri aracılığıyla kurban vekaletini güvenle gerçekleştirebilirler.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK