Yaz aylarında güvenli yolculukta basit ama önemli ipuçları Yaz aylarında güvenli yolculukta basit ama önemli ipuçları
Kurban Bayramı 9 gün oldu mu? Kurban Bayramı tatili kaç gün? 2024 Kurban Bayramı arifesi ne zaman? Kurban Bayramı 2024 yılında Haziran ayına denk gelmektedir. Peki, Kurban Bayramı 9 gün oldu mu? Kurban Bayramı bu yıl kaç gün, birleştirildi mi? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak 2024? Detaylar haberimizdedir…
KURBAN BAYRAMI 9 GÜN OLDU MU?
Kurban Bayramı tatilinin 9 güne uzatılıp uzatılmadığı konusu, resmi açıklamaların yapılmasıyla netlik kazanacak. Şu anki verilere göre, Kurban Bayramı 2024 yılı tatili, hafta sonu tatiliyle birlikte değerlendirildiğinde 5 gün olarak planlanmıştır. 15 Haziran 2024 Cumartesi günü Arefe, 16 Haziran Pazar günü ise Bayramın ilk günü olarak başlamaktadır. Bayram, 19 Haziran Çarşamba günü sona ermektedir.
Resmi bir tatil uzatma kararı alındığında ve açıklama yapıldığında, bu durum tatilin 9 güne çıkabileceği anlamına gelecektir. Ancak, bu bilgi henüz kesinleşmemiştir ve resmi makamların açıklaması beklenmektedir. Bu nedenle, tatilin 9 gün olup olmadığını öğrenmek için resmi duyuruları takip etmek gerekmektedir. Yapılacak olacak açıklamalar dahilinde haberimiz güncellenecektir.
Kurban Bayramı 9 gün oldu mu? Kurban Bayramı bu yıl kaç gün, birleştirildi mi? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak 2024?
KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN?
2024 yılında mübarek Kurban Bayramı, 15 Haziran Cumartesi günü arefeyle başlayacak. Bayram, dört gün sürecek ve tarihler şu şekilde olacak:
16 Haziran Pazar: Kurban Bayramı'nın 1. Günü
17 Haziran Pazartesi: Kurban Bayramı'nın 2. Günü
18 Haziran Salı: Kurban Bayramı'nın 3. Günü
19 Haziran Çarşamba: Kurban Bayramı'nın 4. Günü
Editör: ATİLLA ŞAKACI