TÜRKSAT 11 Farklı Alanda Yeni İş İlanları! Güncel Başvuru Ekranı Açıldı TÜRKSAT 11 Farklı Alanda Yeni İş İlanları! Güncel Başvuru Ekranı Açıldı
ÖSYM’de Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2024/6 Tercih Kılavuzu başvuruları kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı MEB sözleşmeli MEMUR ALIMI başvuru süreci bu hafta tamamlanıyor. Detaylar ve tüm süreç bu yazımızda.
KPSS memur alımı başvuru şartları
Başvuru için T.C. vatandaşı olmak, ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 puanına sahip olmak, KHK ile kamu görevinden çıkarılmamak, Yerleştirme işlemleri yapılan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu’nun 12 nci maddesine dayanılarak yürürlüğe konulan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.
Silahlı Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı (Silahlı) sahibi (Tercih işlemlerinin son günü itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış) olmak. Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.
Şoför alımı için son başvuru tarihi itibarıyla yeni tip ehliyetlerde C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, SRC-2 belgesine sahip olmak, Geçerli psikoteknik belgesine sahip olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri durumu bulunmamak, Esnek çalışmaya engel durumu bulunmamak gerekiyor.
Memur alımı başvuru nitelikleri nelerdir?
Ortaöğretim mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği sözleşmeli personel pozisyonları:
106010101 ÖSYM başvuru numarası ile 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahlı) ANKARA.
106010108 ÖSYM başvuru numarası ile 4 Destek Personeli (Şoför) ANKARA ELMADAĞ.
106010115 ÖSYM başvuru numarası ile 10 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) ANKARA.
106010122 ÖSYM başvuru numarası ile 4 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) ANKARA, ELMADAĞ.
Önlisans mezunlarının tercihleri arasında gösterebileceği sözleşmeli personel pozisyonları:
206010101 ÖSYM başvuru numarası ile 17 Büro Personeli ANKARA.
206010108 ÖSYM başvuru numarası ile 2 Diğer Teknik Hizmet Personeli ANKARA ELMADAĞ.
2001 nitelik kodu ile Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
3246 nitelik kodu ile İnternet ve Ağ Teknolojileri, Multimedya ve Network Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
3247 nitelik kodu ile Bilgi Güvenliği Teknolojisi veya Bilişim Güvenliği Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak
3248 Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
3249 nitelik kodu ile Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgisayar Bilimleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
3253 nitelik kodu ile Bilgi İşlem, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
3290 nitelik kodu ile Elektrik veya Elektrik Teknolojisi ön lisans programından mezun olmak.
3291 nitelik kodu ile Kontrol Sistemleri Teknolojisi, Kontrol ve Ölçü Aletleri, Endüstriyel Otomasyon, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi, Otomasyon, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi programlarının birinden mezun olmak
3292 nitelik kodu ile Mekatronik veya Mekatronik Teknolojisi ön lisans programından mezun olmak.
3293 nitelik kodu ile Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektronik Teknolojisi, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Deniz Elektroniği ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
KPSS 2024/6 memur alımı süreci
MEB bünyesinde adaylar tercihlerini 9 Temmuz 2024 tarihine kadar internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 9 Temmuz 2024 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.
KPSS tercih yerleştirme ücreti ve süresi
Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından başvuru ücretini yatırabileceklerdir.
Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 10 Temmuz 2024 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 10 Temmuz 2024 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.
KPSS 2024/6 memur alımı kılavuzu.
Editör: Editör Melek