Alev topuna dönen otomobil kullanılmaz hale geldi Alev topuna dönen otomobil kullanılmaz hale geldi

Burdur'un Düğer köyünde yaşanan trajik olayın ardından karar duruşması gerçekleşti. Ayşe Işık (27), 28 Mayıs 2023 tarihinde eşi İsmail Işık'ı (32) uyurken av tüfeğiyle vurarak öldürmüştü. Olayın ardından başlayan davanın karar duruşması Burdur Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

A W161168 08Mahkeme heyeti, sanık Ayşe Işık'a eşini kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Ancak eylemin hiddet veya şiddetli elemin etkisi altında gerçekleştiği gerekçesiyle TCK 29/1 maddesi çerçevesinde indirim yapılarak 19 yıl hapis cezasına çevrildi. Daha sonra ise cezasında TCK 62/2 maddesi gereğince iyi hal indirimi uygulanarak 15 yıl 10 ay hapis cezasına karar verildi.

A W161168 03Kararın ardından Ayşe Işık'ın babası Süleyman Demir, adliye koridorunda tepki göstererek, kızının bu cezayı hak etmediğini belirtti. Sanığın avukatı Ahmet Onaran ise hak edilmeyen bir ceza olduğunu ifade ederek, yüksek mahkemelerde kararın yeniden değerlendirilmesi için umutlarını dile getirdi.

Olay, tartışma sonucu cinnet geçiren Ayşe Işık'ın kocasını uyurken av tüfeğiyle vurmasıyla meydana gelmişti. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafından tutuklanan Ayşe Işık, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Bu acı olay, ailenin ve çevrenin derin üzüntüsüne yol açmıştı.A W161168 07

Muhabir: YAVUZ NALBANTBAŞI