Kahramanmaraş'ta AK Parti İl Gençlik Kolları, Aliya İzzetbegoviç parkı önünde toplanarak ortak basın açıklamasını okudu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta Memuru Alımı İçin Başvurular Başlıyor Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta Memuru Alımı İçin Başvurular Başlıyor

Basın açıklamasını yapan AK Parti Kahramanmaraş Gençlik Kolları başkanı Feyzullah Eren Aşçı “Gazze’den günlerdir yükselen acı feryatlara, akan onca masum kana, dökülen gözyaşlarına seyirci kalamayan; mazlum ve masum coğrafyalar için her fırsatta hakkı ve hakikati haykıran AK Parti Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak dur demek üzere toplanmış bulunmaktayız. Gazze’deki yaşlı, çocuk, kadın her bir sivilin su ve gıda dahil temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen zalim İsrail’in bu gaddarlıkları karşısında ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları sus pus olmuş hatta kimileri İsrail’e destek için sıraya girmiştir” dedi.

Aşçı, “41 km uzunluğu 10 km genişliğinde bir alanda 2 milyon insanın yaşadığı, İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrilen Gazze’de bugün dahi hastaneler bombalanmaya devam etmekte ve Netanyahu Hükümeti soykırım suçu işlemektedir. Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor, uluslararası hukuk tanınmıyor ve tüm bunlar Dünyanın gözü önünde yapılıyor. Bu durum, İsrail’in gerek bugün gerekse yarın insanlık için hem bölgesel hem de küresel bir tehdit olduğunu ortaya koymaktadır” açıklamasını yaptı.