Şiddetli yağışlar sonrası denizin rengi değişti Şiddetli yağışlar sonrası denizin rengi değişti
Kahramanmaraş'ta ve  Türkiye geneli eş zamanlı 3 mayısta "Orman Benim" kampanyası çerçevesinde ormanda çöp toplama etkinliği gerçekleşti.
Kahramanmaraş Kandılhep Birlikte Tek Vücut Oluyor, Geleceğimiz Için Orman Benim Diyerek Ormanlarımıza Sahip Çıkıyoruz. #Ormanbenim#Yeşilvatan#Ormanvatandır (1)Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü tarafından ormanları korumak ve yangınlara karşı alınacak önemler konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla ülke genelinde "Orman Benim" programı başlatıldı. Bu çerçevede Kahramanmaraş ve tüm illerde ormanlık alanda çöp toplama etkinliği düzenlendi. Kahramanmaraş’taki etkinliğe Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, Dulkadiroğlu belediye başkanı Mehmet Akpınar ve Orman Bölge müdürü Yusuf Karartı, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı. katılımcılar Kahramanmaraş millet ormanında orman içinde yürüyerek, doğaya zarar verebilecek tüm çöpleri topladı.
Kahramanmaraş Kandılhep Birlikte Tek Vücut Oluyor, Geleceğimiz Için Orman Benim Diyerek Ormanlarımıza Sahip Çıkıyoruz. #Ormanbenim#Yeşilvatan#Ormanvatandır
Etkinlikle ilgili bilgi veren Orman Bölge Müdürü Yusuf Karartı  "Orman yangınlarına karşı hassas bir dönem içerisine girmek üzereyiz. Orman yangınlarının sebeplerinin yüzde seksen yedisi insan kaynaklı. Bu insan kaynaklı olan orman yangınlarının sayısının azaltılması için ‘’Orman Benim’’ kampanyası başlatıldı. Tüm Türkiye’de aynı anda Cuma günü saat 10’da Kahramanmaraş ilimizde de Kahramanmaraş millet ormanında gerçekleştirdik ‘’ dedi.
Kahramanmaraş Kandılhep Birlikte Tek Vücut Oluyor, Geleceğimiz Için Orman Benim Diyerek Ormanlarımıza Sahip Çıkıyoruz. #Ormanbenim#Yeşilvatan#Ormanvatandır (3)
Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer  ‘’ 3 Mayıs bugün Bir yürüyüş yaptık. Amacımız duyarlılığı ve hassasiyeti ortaya koymak ve vatandaşımızın bu durumlarda hassasiyet geliştirmesini sağlamak. İnsan kaynaklı yangınları azaltmayı hedefliyoruz. Temiz bir orman bırakmamız lazım burası Millet ormanı buraları temiz tutmamız lazım kullanıcılardan özellikle ricamız bulmak istedikleri gibi bırakmaları. Bu orman hepimizin bütün milletin dolayısı ile temiz kullanıp temiz bırakmamız lazım bu hassasiyeti Kahramanmaraşlı vatandaşlarımızın göstereceklerine inanıyorum. Hassas bir sezona giriyoruz yangınlar olabilir. İlimiz bu anlamda önemli bir orman vilayeti inşallah bu yılı daha az orman yangını ile kapatırız. Biz iyi bir çalışma ve hazırlık yaptık orman yangınlarına karşı inşallah en az hasarla sezonu kapatırız’’ dİye temenni etti.
Kahramanmaraş Kandılhep Birlikte Tek Vücut Oluyor, Geleceğimiz Için Orman Benim Diyerek Ormanlarımıza Sahip Çıkıyoruz. #Ormanbenim#Yeşilvatan#Ormanvatandır (4)Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici’’ Kahramanmaraş ilimiz için çok hassas bir döneme giriyoruz. Ormanlar bizim canımız ciğerimiz her şeyimiz onları korumak bizlerin vazifesi bu manada günün anlamına binayen bugün burada bir doğa yürüyüşü ve kent ormanında temizlik çalışması yaptık. Şehrimizin temiz hava alabilmesi için bu ormanlar önemli her cam kırığı yanıcı maddeler milli felakete götürebiliyor. Çevremizi biz korumalıyız gelecek nesillere temiz hava bırakmalıyız. Bu görev toplumun her ferdine düşüyor. Güzel şeyler görmek kuş sesleri duymak istiyorsak biz koruyup ileriye taşıyacağız’’ ifadelerini kullandı.
Ekran Görüntüsü 2024 05 03 140652Dulkadiroğlu ilçesi belediye başkanı Mehmet Akpınar ‘’ Bugün burada Kahramanmaraş orman bölge müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu ‘’orman benim’’ kampanyasından dolayı bizde katıldık. Hep birlikte şehrimizi ormanlarına kalbine sahip çıkmamız gerekiyor. Kahramanmaraş orman bakımından zengin bu zenginliği koruyacak ve temiz tutacak olan bizleriz. Hep birlikte yıkılan şehrimizi ayağa kaldırıyoruz bu etkinlikler de bunun bir göstergesidir ‘’ diye ifade etti.
Etkinlik, 3,5 km lik yürüyüşün ardından katılımcılara yapılan çeşitli ikramlarla son buldu.
Muhabir: MURAT KUŞCU