Başkan Güngör, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na Katıldı Başkan Güngör, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na Katıldı
Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı, 19 Ekim - 1 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirdiği operasyonel faaliyetlerle ilgili bilgi paylaştı. İlde uyuşturucu madde imal ve ticareti ile uyuşturucu madde kullanma suçlarına karşı gerçekleştirilen operasyonlarda 92 şüpheli hakkında yasal işlem yapıldı ve 3 şüpheli tutuklandı.
Operasyonlar sonucunda toplamda şunlar ele geçirildi:
  • 633 gram esrar
  • 434 gram metamfetamin
  • 32 gram bonzai
  • 10 gram skunk
  • 1 gram kokain maddesi
  • 29 adet sentetik uyuşturucu hap
  • 8 adet ruhsatsız tabanca
  • 11 adet ruhsatsız av tüfeği
Kaçakçılıkla mücadele kapsamında da 3 şüpheli hakkında yasal işlem yapıldı ve 60.000 adet makaron ile 119 adet sikke ele geçirildi.
Trafik Denetimleri ve Eğitim Çalışmaları
Trafik timleri tarafından yapılan kontrollerde 30.750 araç kontrol edildi ve kural ihlalinde bulunan 665 araç sürücüsüne toplamda 1.572.899 TL trafik idari para cezası uygulandı. Ayrıca 192 araç trafikten men edildi ve alkollü olarak araç kullandığı tespit edilen 7 kişinin sürücü belgesi geri alındı. Trafik jandarması timleri tarafından ise 2.307 yol kullanıcısına ve 1.189 öğrenciye trafik kazalarının önlenmesi amacıyla eğitim verildi ve bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı.
Göçmen Kaçakçılığı ve Terörle Mücadele
Göçmen kaçakçılığı ve insan ticaretiyle mücadelede, yol izin belgesi olmadan seyahat eden 62 yabancı uyruklu şahsa toplamda 172.120 TL idari para cezası uygulandı. Suça karışan 10 kişi Gaziantep Geri Gönderme Merkezine sevk edildi.
PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerini deşifre etmek amacıyla yapılan çalışmalarda bir kişi terör örgütü propagandası yapmak suçundan adli işlemlere tabi tutuldu. Ayrıca FETÖ silahlı terör örgütüne üye olma suçundan hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kişi yakalanarak tutuklandı.
Siber Suçlarla Mücadele
Siber suçlarla mücadele şube müdürlüğü tarafından 392 sosyal medya hesabı ve internet sitesinin erişimi engellendi.
Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı, bu operasyonlarla suçla etkili bir şekilde mücadele ederek, halkın güvenliğini ve kamu düzenini korumaya devam ediyor.