Kabine seçim sonrası ilk kez toplanıyor Kabine seçim sonrası ilk kez toplanıyor

Kahramanmaraş, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde sandıkların yüzde yüzü açıldı ve sonuçlar resmi olmayan verilere göre netlik kazanmaya başlandı. Yoğun bir katılımın olduğu seçimlerde, Kahramanmaraş'ta merakla beklenen sonuçlar nihayet ortaya çıktı.

31 Mart 2024 Kahramanmaraş seçim sonuçları, Kahramanmaraş'ta seçimi kim  kazandı? - Elips HaberAK Parti'den aday olan Fırat Görgel, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanarak büyük bir zafer elde etti. Görgel, %42,41 oy oranıyla seçimi önde tamamladı ve Kahramanmaraş'ın yeni belediye başkanı oldu.

İlçe belediye başkanlıklarında ise çeşitli partilerden adaylar seçimi kazandı. Elbistan'da CHP'den Erkan Gürbüz, Pazarcık'ta Haydar İkizer, Nurhak'ta CHP'den İlhami Bozan, Ekinözü'nde CHP'den Harun Vicdan, Onikişubat'ta AK Parti'den Hanifi Toptaş, Afşin'de AK Parti'den Koray Kıraç, Andırın'da AK Parti'den Ahmet Sinan Gökşen, Dulkadiroğlu'nda Yeniden Refah Partisi'nden Mehmet Akpınar, Göksun'da Yeniden Refah Partisi'nden Selim Cüce, Türkoğlu'nda Yeniden Refah Partisi'nden Mehmet Karaca ve Çağlayancerit'te İYİ Parti'den Yemliha Göktaş belediye başkanı seçildi.

Seçimlerde yaşanan bu sonuçlar, Kahramanmaraş'ın siyasi geleceği açısından önemli bir dönemeç oluşturuyor. Şimdi gözler, yeni belediye başkanları ve ekiplerinin şehre yapacakları hizmetlere çevrildi. Kahramanmaraşlılar, yeni dönemde şehirlerinin daha da gelişmesini ve ilerlemesini umut ediyor.

Muhabir: SEFA BAŞER