Kahramanmaraş'tan Gazze'ye Destek: Kafe İşletmecisi Günlük Gelirini Bağışladı Kahramanmaraş'tan Gazze'ye Destek: Kafe İşletmecisi Günlük Gelirini Bağışladı
Kişisel Gelişime Odaklı Eğitimler
Eğitim programı kapsamında, Kahramanmaraş'ta görev yapan öğretmen, okul idarecisi ve il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görevli yöneticilere yönelik olarak Edebiyat, Veli, Yönetici, Şehir ve Kültür akademileri programı düzenlendi. Bu program ile öğretmen ve yöneticilerin kişisel, sosyal ve kültürel yönden gelişmeleri desteklendi.
Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla Başladı
Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Ardından Kahramanmaraş Öğretmen Akademileri video gösterimi ile devam etti. Eğitimci-Yazar Ramazan Avcı tarafından Kahramanmaraşlı şairimiz Merhum Bahaettin Karakoç'un kaleme aldığı "Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman" şiiri seslendirildi.
Açılış Konuşmaları ve Öğretmen Akademileri Hakkında Bilgilendirme
Akademi Koordinatörleri ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, açılış konuşmasında Öğretmen Akademileri hakkında bilgiler verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Kahraman, öğretmenlerin akademilerde aldıkları kazanımları öğrencileriyle paylaşarak okullarına yansıtmalarını ve ilçelerinde farkındalık yaratmalarını sağlamak amacıyla yola çıkıldığını belirtti.
Vali Ünlüer: "Öğretmen Akademileri Öğrencilerimizin Geleceğine Işık Tutacak"
Vali Mükerrem Ünlüer yaptığı konuşmada, öğretmen akademileri programına katılım sağlayan öğretmenleri tebrik etti. Öğretmenlerin akademide aldığı tecrübelerin öğrencilerin geleceğine ışık tutacağına inandığını dile getirdi. Vali Ünlüer ayrıca, idarecilik tecrübelerini akademiye katılan öğretmen ve idarecilerle paylaştı.
Belge Takdim Töreni ve Programın Sonu
Törende Vali Ünlüer, protokol üyeleri ile birlikte akademiye katılan öğretmenlere belgelerini takdim etti. Program, Öğretmen Akademisi kursiyeri Hatice Uçar tarafından "Yağmur Duası" şiirinin seslendirilmesi ile sona erdi.
Kahramanmaraş'ta düzenlenen Öğretmen Akademileri Kapanış Töreni ve Belge Takdim Töreni ile öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine katkı sağlanmış oldu. Bu programın öğretmenlerin bilgi ve becerilerini geliştirerek daha da donanımlı hale gelmelerine yardımcı olacağı düşünülüyor.
Editör: ATİLLA ŞAKACI