Şehit annesi Ergüzel: "Keşke o gün telefonu hiç kapatmasaydım'' Şehit annesi Ergüzel: "Keşke o gün telefonu hiç kapatmasaydım''
Kahramanmaraş'ta, tamamlanan ilk etapta 9 bin 289 deprem konutunun hak sahiplerine dağıtımı gerçekleştirilmişti. Şimdi ise gözler, ikinci tur kura çekimine çevrildi.
Bakan Özhaseki'den Açıklama: Ay Sonunu İşaret Etti
Deprem Konutu Aa 2086209Bakan Özhaseki, Eskişehir'de yaptığı konuşmada ikinci kura çekimi için bu ayın sonunu işaret etti. Deprem bölgesinde şu anda 1000'den fazla şantiyenin olduğunu belirten Özhaseki, 4 bin 333 köyde deprem konutları inşa ettiklerini ve bu konutların 8-9 şiddetindeki depremlere dayanıklı olduğunu vurguladı.
Özhaseki, şehir merkezlerinden başlayarak ana caddelere odaklandıklarını ve şu anda 200 binden fazla inşaatın hızla devam ettiğini ifade etti. Ayrıca, hummalı bir çalışma ile hak sahiplerinin büyük çoğunluğunun hakkını gelecek sene ortalarına kadar tamamlayacaklarını belirtti. Maliye Bakanı'nın kendilerine engel olmadığını ve çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini de ekledi.
Konuşmasında, şu ana kadar 46 bin konutun dağıtıldığını ve ay sonuna kadar 30 bin konutun daha dağıtılacağını açıklayan Özhaseki, hak sahiplerine müjde dolu çalışmaların devam ettiğini belirtti.
Kahramanmaraş'ta yaşanan depremin ardından başlatılan konut inşaatları ve dağıtımları, bölgedeki hak sahiplerine umut veriyor ve çalışmaların hız kesmeden sürdürülmesi bekleniyor
Muhabir: MELİHA KÜÇÜKÖNDER