TUSAŞ Başkanı Vardan'dan Kahramanmaraş'a Ziyaret TUSAŞ Başkanı Vardan'dan Kahramanmaraş'a Ziyaret
Sürekli Kazalar, Sürekli Acılar
Mustafa Kuzugüden, basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hastanesi'nin Onikişubat ilçesine bağlandığı ana yol olan Turgut Özal Bulvarı'nda sürekli trafik kazaları meydana geliyor ve bunların çoğu ölümcül kazalar. Şimdiye kadar hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."
Mustafa KuzugudenKritik Vakalarda Zamanın Önemi
Kuzugüden, hastane ulaşım sürelerinin önemine dikkat çekerek, "Kritik vakaların hastaneye ulaşımı ya da acil servisten diğer hastanelere sevki sırasında saniyeler ve dakikalar hayati öneme sahiptir. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hastanesi'ne bağlı olan Onikişubat ilçesindeki birçok mahalle, Turgut Özal Bulvarı üzerinden hastaneye bağlanıyor. Bu nedenle her saat başı en az 3-4 ambulans bu yolu kullanarak hastaları taşıyor" dedi.
Whatsapp Image 2024 07 09 At 11.51.39Yetersiz Tedbirler
Kuzugüden, mevcut önlemlerin yetersiz olduğunu belirterek, "Bölgemizin üniversite hastanesi olan Yörükselim Ek Hizmet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile bölgedeki aile hekimlerinin, özel hastanelerin sevkleri de bu yoldan yapılıyor. Bunun yanı sıra halkımız kendi sağlıkları için araçlarıyla bu yoldan hastaneye gidiyorlar. Ayrıca hastanenin sağlık emekçileri, doktorları, intörnleri ve stajyerleri de bu yolu kullanıyor. Yolun bu kadar aktif kullanılması sonucunda, hastane personelinin ulaşımı daha da zorlaşıyor" dedi.
Çağrı: Alt ve Üst Geçitli Yol
Basın açıklamasının sonunda Mustafa Kuzugüden, "Şimdi yapılan akıllı kavşak ve bir tane koyulan yol tümseği, trafik kazaları için yetersizdir. Şehrin içindeki en önemli arterlerden biri olan bu yol için daha fazla önlem alınması gerekiyor. Bu sebeple Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel ve Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Toptaş'a sesleniyorum. Kahramanmaraş halkı, buraya alt ve üst geçitli yolun yapılmasını istiyor. Ambulansların ve hastaların şehir içinde daha rahat ve hızlı ulaşabilmesi için bu yolun artık 'Ölüm Yolu' olmaktan çıkarılmasını talep ediyoruz" dedi.Whatsapp Image 2024 07 09 At 11.51.40 (2)
Muhabir: MELİHA KÜÇÜKÖNDER