Adana'nın Aladağ ilçesinde kendine hayran bırakan görsel güzellikleriyle dikkat çeken Küp Şelaleleri, Kahramanmaraşlı maceraseverlerin akınına uğradı. Kahramanmaraş’ın en geniş oluşumlu platformu olan Maraş Doğa Platformu (MADOP) üyeleri yaban hayatı ve doğa güzellikleri kendine hayran bırakan Küp Şelalelerinde felekten bir gün geçirdi.

Çeşitli büyüklükte 10 farklı şelaleden oluşan huzur veren doğasıyla dikkat çeken şelalelere gelen MADOP üyeleri, hem yaklaşık 2 kilometrelik kanyon içerisinde doğa yürüyüşü yaparak şelalenin eşsiz güzelliğini keşfetme fırsatı buldu hem de küçük göletlerden oluşan alanlarda ise buz gibi suda yüzme imkanı yakaladı.

‘MADOP’a teşekkür ediyorum”

Küp Şelalelerine hayran kaldığını söyleyen Ümran Kırhan, “Çok güzel buldum doğası, suyu harika. Keşke daha önce gelseydim diyorum. Cennet gibi bir vatanımız var. Küp Şelalelerini gördükten sonra hayran kalmamak elde değil. Aynı zamanda MADOP’a da çok teşekkür ediyorum. Güzel bir organizasyon düzenleyerek bizlere güzel bir hafta sonu yaşattı. MADOP ekibi ile oldukça keyifli keyifli bir gün geçirdik ve buna da aslında ihtiyacımız vardı” dedi.

“Doğası harika, organizasyon hoş”

Küp Şelalesine gelerek tüm haftanın yorgunluğunu attıkları söyleyen Salih Emre Sak ise, “Burası adeta cennetten bir köşe. Güzel bir ortam ve güzel bir doğa var. Türkiye’de gezilecek çok güzel yerler var ve Küp Şelaleleri de bu yerler arasında. MADOP’un organizasyonuna da ayrıca teşekkür ediyorum. Kaliteli bir çalışma ile bizlerin burayı görmemizi sağladılar. Hepsine teşekkür ederim” diye konuştu.

Editör: METEHAN NAZLI