Ticari İlişkilerin Güçlenmesi

Arıkan, şehirdeki ticari ilişkilerin güçlenmesi için tanıdık ve bildik insanlarla alışveriş yapmanın önemine dikkat çekti. Kendisinin de bu etkinliğe ikinci kez katıldığını belirten Arıkan, Kahramanmaraş'ta tanıdığı işletmeleri ziyaret ettiğini ve alışveriş yaptığını ifade etti.

Birbirinden Farkımız Yok

"Herkesin birbirinden farkı olmadığını, hepimizin birer tacir olduğunu" belirten Arıkan, esnaf odaları, ticaret ve sanayi odaları gibi kurumların birbirini desteklemesi gerektiğini vurguladı.

TÜRKONFED’in gündemini ekonomi ve eğitim belirledi TÜRKONFED’in gündemini ekonomi ve eğitim belirledi

Ekran Görüntüsü 2024 05 09 144103

Toplumsal Dayanışma

Kahramanmaraş Ahilik Hareketi Derneği'nin şehirdeki eksikliği gidereceğine inandığını dile getiren Arıkan, belediyenin dernek ve vakıflara açık mekanlar sunması gerektiğini, bu sayede toplumsal dayanışmanın artacağını vurguladı.

Whatsapp Image 2024 05 09 At 14.39.18 (1)Hizmete Odaklanma

Sağlık sorunları nedeniyle daha önce aktif katılım sağlayamadığını belirten Arıkan, şimdi ise Kahramanmaraş'a hizmet etmek için daha fazla çaba harcamak istediğini söyledi. "STK'lar arasında aktif olarak yer aldığını, ancak bu hareketin özellikle Kahramanmaraş için önemli olduğunu düşündüğünü" ifade etti.

Toplumsal Destek ve İşbirliği

Arıkan, son olarak, etkinliklerin düzenlenmesi ve toplumsal dayanışmanın güçlenmesi için belediyenin daha fazla destek sağlaması gerektiğini belirtti ve "Güzel insanları bir araya getirerek daha da iyi bir Kahramanmaraş için çalışmak istiyoruz" dedi.

Kahramanmaraşlı iş insanı ve siyasetçi Salman Arıkan'ın konuşması, şehirdeki esnaf ve toplumun birlik ve beraberliğini güçlendirmek adına önemli bir çağrı niteliği taşıyor

Muhabir: YAVUZ NALBANTBAŞI