MasterChef Onur Üresin  kimdir? kaç yaşında, nereli? MasterChef Onur Üresin kimdir? kaç yaşında, nereli?
Davut Sinanoğlu, 1981 yılında Erzurum'da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum'da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 2001 yılında mezun olmuştur.
Mesleki Kariyeri ve Eğitimi
Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 2002 yılında Rize Kaymakam Adayı olarak atanmıştır. Rize İl Stajı sonrası Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Çuhadar'ın refakatinde çeşitli ilçelerde staj yapmıştır. Sivas Koyulhisar ve Konya Emirgazi ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunmuştur.
Uluslararası Deneyim
Milli Güvenlik Akademisi'nde Kamu Diplomasisi Kursu'na katılan Sinanoğlu, İngiltere'nin Leicester şehrinde bir yıl süreyle yabancı dil eğitimi almıştır.
Kaymakamlık Görevleri
Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayarak Bolu Kıbrıscık Kaymakamı olarak atanmıştır. Ardından Elbeyli Kaymakamı, Hakkâri Vali Yardımcısı, Üzümlü Kaymakamı ve Boğazlıyan Kaymakamı olarak görev yapmıştır.
Akademik Başarılar
Southampton Üniversitesi'nde Sınır Güvenliği alanında doktorası bulunan Sinanoğlu, akademik alanda da başarılı bir kariyere sahiptir.
Giresun Vali Yardımcılığından Kahramanmaraş'a
2019-2021 yılları arasında Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili olarak görev yaptıktan sonra 2021 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Giresun Vali Yardımcısı olarak atanmış ve 2021 yılı Eylül ayında görevine başlamıştır. Şimdi ise Kahramanmaraş Vali Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK