Kahramanmaraş'ta trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla önemli bir adım atılıyor. Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlükleri, şehirlerarası karayollarında sıkça görülen ihlallerin önüne geçmek için hava araçlarıyla (Drone) özel trafik denetimi yapacak.

Denetim Tarihleri ve Detayları

Kahramanmaraş'ta Geleneksel Ağustos Fuarı için Başvuru Süreci Başladı Kahramanmaraş'ta Geleneksel Ağustos Fuarı için Başvuru Süreci Başladı

01 Temmuz 2024 ile 01 Ekim 2024 tarihleri arasında planlanan denetimler, trafiğin yoğun olduğu güzergâhlar ve kavşak noktalarında gerçekleştirilecek. Hava araçlarıyla yapılacak denetimlerde özellikle sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleyen araçlar, kırmızı ışık ihlalleri, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme, hatalı sollama, yakın takip ve karayolu üzerinde zorunlu olmayan duraklamalar gibi kural ihlalleri titizlikle takip edilecek.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bu denetimlerin, trafik kazalarının azaltılmasına ve trafik güvenliğinin artırılmasına büyük katkı sağlaması bekleniyor.

Muhabir: YAVUZ NALBANTBAŞI