Yeşil Bir Dünya İçin Fidan Dikimi
Türkiye Diyanet Vakfı, çevre ve doğanın korunmasına yönelik "1 İyilik 1 Fidan" projesini hayata geçiriyor. Bu kapsamda, 6 ilde toplam 77 bin 200 fidanın toprakla buluşturulması planlanıyor.
Alanya'da Fidan Dikimi Etkinliği
Türkiye Diyanet Vakfı, Alanya ilçesinde düzenlediği fidan dikimi etkinliğiyle projeyi hayata geçiriyor. DİTİB işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, Güzelbağ mevkisinde fidan dikimi yapıldı.
Oksijenin Kaynağı: Fidanlar ve Ağaçlar
Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin, fidan dikimi etkinliklerini gelecek nesillere daha temiz ve yeşil bir dünya bırakma amacıyla gerçekleştirdiklerini vurguladı. Fidanların ve ağaçların oksijen üretiminin temel kaynakları olduğunu belirten Çetin, aynı zamanda fidan dikmenin sadaka-i cariye olduğunu söyledi.
1 İyilik 1 Fidan Projesi
Türkiye Diyanet Vakfı, "1 İyilik 1 Fidan" projesi kapsamında bugüne kadar 680 bin fidanı toprakla buluşturdu. Bu projenin bir parçası olarak yıl sonuna kadar 800 bin fidanı toprakla buluşturmayı hedefliyor.
Katkı ve İşbirliği
Türkiye Diyanet Vakfı, bu projenin başarılı bir şekilde yürütülmesinde katkı sağlayan hayırsever bağışçılara, DİTİB'e ve Alanya Orman İşletme Müdürlüğü'ne teşekkür etti.
Fidan dikim etkinliğinde Kur'an-ı Kerim tilaveti de yapıldı. Türkiye Diyanet Vakfı'nın Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe, DİTİB Essen Eyalet Birliği Başkanı Özkan Güler, DİTİB Essen Eyalet Birliği Ateşesi İbrahim Halil Karaman ve birçok bağışçı ve gönüllü, etkinliğe katıldı.