Milli Savunma Bakanlığı 4 Engelli 10 TMYS İşçi Alacak Milli Savunma Bakanlığı 4 Engelli 10 TMYS İşçi Alacak
Türk komandoların eğitim merkezi olarak bilinen Eğirdir Dağ Komando Okulu'nda kadın komandoların da eğitim gördüğü belirtildi. Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın zorlu eğitimleri yerinde görerek paylaştığı bilgilere göre, 4 kadın komandonun eğitim aldığı açıklandı.
Komando Eğitimi
Komando olmak isteyenler için açılan kurslar genellikle 34 hafta sürmektedir. Bu süreçte adaylara, her türlü koşulda hayatta kalabilmeleri için zorlu bir eğitim verilmektedir. Spor, silah kullanımı, dayanıklılık gibi konularda yoğun bir eğitim süreci işlenmektedir.
Nasıl Komando Olunur?
  • Erkek Adaylar: Açıktan direkt olarak komando alımı nadiren yapılmaktadır. Genellikle uzman erbaş kadrosuna dönem dönem komando alımı yapılmaktadır. Adaylar, uzman erbaş alım ilanlarına başvurarak komando olabilirler. Ayrıca, jandarma ve TSK bünyesine yapılan subay ve astsubay alımlarına başvurarak da komando kursuna katılabilirler.
  • Kadın Adaylar: Kadınlar için ise TSK ve Jandarma subay astsubay alımlarına başvurulması gerekmektedir. Bu alımları kazanan kadın adaylar, daha sonra komando eğitimi için gönüllü olarak başvuruda bulunabilirler.
Askeri Personel Alımı İlanları
Şu anda güncel askeri personel alımı ilanı bulunmamaktadır. Ancak ilerleyen aylarda jandarmanın yeni uzman erbaş alımı yapması ve daha sonra TSK'nın subay ve astsubay alımı yapması beklenmektedir. İlanlar yayınlandığında takipçilere bildirimle haber verilecektir.
Editör: Editör Melek