Can Ilgaz kimdir ? Vedat Özdemiroğlu'nun oğlu Can Ilgaz neden öldü? Can Ilgaz kimdir ? Vedat Özdemiroğlu'nun oğlu Can Ilgaz neden öldü?
İyi Parti Ankara Belediye Başkan adayı kim oldu merak konusu oldu. Vatandaşlar tarafından Ankara Belediye Başkan Adayının ismi araştırılıyor. Peki, İYİ Parti Ankara Belediye Başkan adayı kim oldu? SON DAKİKA! 2024 Ankara Belediye Başkan adayları kimler?
İYİ PARTİ ANKARA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU MU?
İyi Parti'de İstanbul'da Buğra Kavuncu'nun adaylığının duyurulmasından sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı da belli oldu. Partinin Ankara adayı Cengiz Topel Yıldırım oldu.
yerel seçimlere "hür ve müstakil" girme kararı almasının ardından belediye başkan adaylarını duyurmaya devam ediyor. Parti lideri Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'na Buğra Kavuncu, Balıkesir Belediye Başkanlığı'na da Turhan Çömez'i duyurmuştu.
İYİ Parti Ankara adayı kim oldu? SON DAKİKA! 2024 İYİ Parti Ankara Belediye Başkan adayı kim?
CENGİZ TOPEL YILDIRIM KİMDİR?
Cengiz Topel Yıldırım, 17 Ağustos 1964 tarihinde Orta Anadolu'nun tam ortasında yer alan Kozaklı'da doğdu. Ailesi, doğumundan birkaç gün önce Kıbrıs'ta şehit düşen pilot yüzbaşı Cengiz Topel'in anısını yaşatmak amacıyla ona bu ismi vermişti.
Köy Enstitüsü mezunu bir öğretmen olan babası için, eğitimin önemi çok büyüktü. 1971 yılında Yıldırım Ailesi, çocukların başkentte daha iyi eğitim olanaklarına sahip olacağı kararıyla Ankara'ya taşındı. Dört kardeşin en küçüğü olan Cengiz Topel Yıldırım'ın, Orta Anadolu bozkırlarında başlayan hikâyesi, Ankara'da devam edecekti.
İncirli İlkokulu, Etlik Ortaokulu ve Ankara Lisesi'nin ardından, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü'nden mezun oldu. Lise yıllarında, Etlikspor'da amatör lisanslı futbol oynadı.
Yıldırım, futbola ve Ankara'ya olan tutkusunu, Ankaragücü'nde birleştirmişti. 1972'de Galatasaray-Ankaragücü Cumhurbaşkanlığı Kupası maçını izlediği gün, "Ankaragüçlü" oldu. 2008'de, Ankaragücü Yönetim Kurulu'nda yer aldı. 2009'da ise, delegelerin tamamının oylarıyla Ankaragücü 39. Dönem Kulüp Başkanı oldu.
Ankaragücü'nün zor dönemlerinde yaptığı çalışmalar ve aldığı stratejik kararlarla adından sıkça söz ettirdi. Başkanlığı sırasında, Ankaragücü taraftarının sevgisini ve desteğini büyük bir hızla kazanmış olmasının sebebi, taraftarın arasından, halkın içinden gelmesiydi. Taraftar ruhunu ve isteklerini biliyor, onları anlıyordu. Taraftarın gücü arttıkça, o dönem Ankaragücü, ligde Ankara'nın gücünü gösterdi.
"Bir şehri büyük yapan, yüz ölçümü değil; o şehirde yaşayanların büyük hayalleridir." diyen Yıldırım, Ankaragücü taraftarıyla birlikte büyük hayaller kurdu. Takımın ligde kalması ve kulüp için verilen hukuk mücadelelerinin tek tek kazanılması sonucunda, Ankaragücü taraftarlarından, "Gönüllerin Başkanı" unvanını kazandı.
Ankara'nın tanınan iş adamlarından biri olan Yıldırım, iş hayatına genç bir Mülkiyeli olduğu yıllarda başlamıştı. Ailesinin kurduğu küçük bir işletmeyi, yıllar içinde kardeşleriyle birlikte büyüterek, bir aile şirketine dönüştürdü. Üniversite yıllarında başlayan iş hayatı, Ankara'da ticaret ve endüstriyel reklam alanında devam etti.
2016 yılından beri, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Başdanışmanı görevini sürdürüyor.
Cengiz Topel Yıldırım, evlidir ve Boran ile Emre'nin babasıdır.
Editör: Editör Melek