İstanbul'da 49 Belediye Başkan Adayı Yarışacak

Kesin Aday Listesi Belli Oldu

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için kesinleşen aday listelerini internet sitesinde yayımladı. Bu listeye göre, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için İstanbul, 22'si siyasi parti, 27'si bağımsız olmak üzere toplam 49 adayla en fazla adayın yarışacağı il oldu.

Antalya'daki teleferikte  mahsur kalan 174 kişi kurtarıldı Antalya'daki teleferikte mahsur kalan 174 kişi kurtarıldı

İstanbul nerede, hangi bölgede? İstanbul'un kaç ilçesi var? İstanbul'da  gezilecek yerler

İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan İl Seçim Kurulu da kesin aday listesini askıya çıkardı.

Siyasi Partilerin Adayları

AK Parti’den Murat Kurum, İYİ Parti’den Buğra Kavuncu, Memleket Partisi’nden Emre Berk Hacıgüzeller, Anavatan Partisi’nden Umut Çınar, DSP'den Nesim Pakır, Yeniden Refah Partisi’nden Mehmet Altınöz, HDP'den Meral Danış Beştaş, TKP'den Orhan Gökdemir, Anadolu Birliği Partisi’nden Osman Tekin, Zafer Partisi’nden Azmi Karamahmutoğlu, TKH'den Ziya İncedere, Bağımsız Türkiye Partisi’nden Cihan Erdoğanyılmaz, Yeni Türkiye Partisi’nden Burhanettin Aktürk, CHP’den Ekrem İmamoğlu ve diğerleri partilerinin adayları arasında yer alıyor.

Bağımsız Adaylar

Bağımsız adaylar listesinde ise Vedat Taylan Yıldız, Yüksel Özden, Adem Bayraktar, Memet Ali Aydoğmuş, Burak Emre Çetin, Mirhat Tekin Brusk, Ahmet Soytürk, Orhan Çebi, Merve Karataş, Güven Akıcı, Ahmet Birikmen, Yaşar Polat, Habip Aksu, İshak Akbay, Hülya Kavuzlu Karaman, Vedat Öztürk, Galip Menteşe, Cemal Tarancı, Polat Erdoğan, Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu, Hüseyin Durmaz, Sena Elest Akıncı, Uğur Etlik, Atakan Bozyayla, Bilen Akpınar, Ömer Karvan ve Abdullah Arli gibi isimler bulunuyor.

İstanbul'da bu kadar geniş bir aday çeşitliliği ile gerçekleşecek seçimler, önümüzdeki dönemde şehrin yönetimine ilişkin önemli kararları belirleyecek gibi görünüyo

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK